Põltsamaa üks vanemaid pudupoode sulges uksed

Kui Põltsamaa inimesel oli vaja osta midagi, mida kuskil mujal ei olnud, siis seadis ta sammud Viro Ärisse. Nii oli see paarkümmend aastat, kuid nüüdseks on kauplus oma tegevuse lõpetanud.


Viro Äri alustas  oma tegevust algselt Vahe tänaval ja sai tuntuks sellega, et sealt sai osta kõike alates nööpnõelast kuni telgi või keedupotini. Mõni aasta tagasi vahetas kauplus paar korda omanikku,  kuni selle omandas laiemale avalikkusele Kamari hüdroelektrijaama rajajana tuntud Leo Kohv. Veel kümmekond aastat tagasi kuulus Kohvile mitu väikest maakauplust, mis kõik on pidanud oma uksed sulgema.

„Viro Äri sulgemise põhjus oli müügipinna liialt kõrge üür, mida ei õnnestunud müügikäibega katta. Lisaks tuli maksta  kahele müüjale ka palka. Tulu pool ei katnud kulupoolt ja lihtsalt puudus mõte niimoodi edasi tegutseda,“ selgitas Leo Kohv.

Kaupluse omanik Kohv on kinnitanud, et on otsustanud kaubandusega tegelemise sootuks lõpetada ja keskendub edaspidi oma teistele ettevõtetele.

„Püüan Kamari hüdroelektrijaamaga tegelevat ettevõtet edasi arendada ja uusi taastuvenergia tootmise võimalusi luua,“ selgitas Kohv.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus