Põltsamaa ühisgümnaasiumis toimus Eesti esimene virtuaalreaalsustund

Läinud aasta detsembrist sai Põltsamaa ühisgümnaasiumist kool, kus saab katsetada ainulaadseid virtuaalreaalsustunde. Eile toimus esimene tund.


„Tegime füüsikas elektromagnetismi praktilise tunni,“ selgitas Futuclass OÜ kaasasutaja Karl Lomp, kes aitas Eesti esimest virtuaaltundi läbi viia. „Õpilased lahendasid ülesandeid, pidi natuke mõtlema, kasutama varasemaid teadmisi, loogikat ja viimaks lahendama füüsikateemalise põgenemistoa,“ andis Lomp tunnist lühikese ülevaate.
Õpilastel läks virtuaalmaailma katsetamine hästi. „Väga palju oli ahaa-momente, noored õppisid kõik kiiresti selgeks ja said aru, kuidas asjad töötavad,“ rõõmustas Lomp.
Ka füüsikaõpetaja Tarvo Talvistu ja kooli õppealajuhataja jäid Lombi hinnangul tunniga rahule. „Nad tunnetavad ka ise, et see aitab õppimisele ja materjali omandamisele kaasa. Peale selle on see kasulik õpilastele, kes füüsikat ehk nii hästi ei oska, aga see aitab paremini materjali mõista ja teadmisi rakendada,“ ütles Lomp.
Futuclass OÜ ja Põltsamaa ühisgümnaasium jätkavad koostööd edaspidigi „Meil on keemias valmimas esimene moodul, mida kooli keemiaõpetaja tahab põhikooli 9. klassiga katsetada. Kuna tegemist oli esimese sellise katsega, saavad õpetajad ise edasi töötada. Uueks õppeaastaks lisandub materjali veelgi. Alustame koosloomet ka teiste koolidega,“ ütles Lomp.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus