Põltsamaa Ühisgümnaasiumis oli karjäärinädal

Põltsamaa Ühisgümnaasium korraldas veerandi lõpus kutse- ja karjäärinõukogu eestvedamisel karjäärinädala. Õpilastel oli atraktiivne võimalus tutvuda erinevate elukutsete ja õppimisvõimalustega.

1.-6. klasside õpilastele korraldati stiilipäev, kus riietuti vastavalt väljavalitud ametile. Koolimajas võis näha ringi liikumas väikesi  kaitseväelasi, leiutajaid, arste, heategevusministrit, töötuid, IT-mehi jne. Ka õpetajad olid endale selleks päevaks mõne teise ameti riietuse valinud, riietunud näiteks kokaks, töömeheks või meditsiiniõeks.

Karjäärinädala raames külastasid õpilased Põltsamaa asutusi, tundides käisid oma tööst rääkimas mitmete elukutsete esindajad. Viidi läbi kirjatöödevõistlus “Mina kümne aasta pärast“, samuti said õpilased  oma teadmisi proovile panna kutse- ja karjääriteemalises mängus “Kahevõitlus“.

7.-8. klasside tüdrukutel oli võimalus osaleda pimedate juhtkoerte koolitaja ja modelli ametit tutvustavates töötubades. Pimedate juhtkoertega oli kohale tulnud Põltsamaa ÜG vilistlane Marta Vaidla, kes koos abilistega näitas, kuidas juhtkoerad töötavad ja kuidas neid treenitakse. Õpilased said ise proovida, kuidas pimedana  koera abil liikuda.

Modelliameti argipäevast rääkis kooli abiturient ja Eestis juba tuntust kogunud modell Kersti Pedanik. Tüdrukud said tutvuda tema portfoolioga ja said üht-teist teada modellimaailma kulissidetagusest. Paljud tunnistasid pärast, et  nad poleks arvanudki, et modellitöö võib tegelikult nii raske olla.

Samal ajal kohtusid 7.-8. klasside poisid piirivalvuritega ja nende teenistuskoeraga. Piirivalvurid näitasid, kuidas koer leiab maastikul kaotatud rahakoti ja autosse peidetud poisi. Koera kuulekus ja oskused tekitasid poistes tõelist hämmingut. Poisid said lähemalt tutvuda ka sõjanduse temaatikaga, millest rääkis õpetaja Toomas Annuk.

Karjäärinädala viimasel päeval oli koolimaja külalisi täis. Vabariigi 22 kõrg- ja kutsekooli esindajad olid tulnud 9.-12. klasside õpilastele õppimisvõimalusi ja erialasid tutvustama. 

Aulas ja klassiruumides toimusid koole tutvustavad slaidiesitlused ja vestlusringid. Kooli vastremonditud fuajees peeti aga karjäärilaata, kuhu külalised olid üles pannud oma messilauad. Sealt võis leida nii infovoldikuid kui ka muud „nänni“. Samas vestlesid õpilastega tudengid ja ka koolide maskotid. 

Nii külalised kui õpilased jäid karjäärinädalaga väga rahule ning järgmisel õppeaastal korraldatakse see kindlasti taas, siis juba neljandat korda.

iii

MAIVE LÄÄNE, KARMEN MAIKALU

blog comments powered by Disqus