Põltsamaa Ühisgümnaasiumis käib infotehnoloogiline arendustegevus

Auhinnalise kolmanda koha pälvis Põltsamaa Ühisgümnaasium Tiigrihüppe Sihtasutuse korraldatud konkursil projekti ?Kiipkaardipõhise sissepääsusüsteemi rakendamine üldhariduskooli tingimustes? eest.

Ühisgümnaasiumi projektijuhi Annika Kallasmaa sõnul on uued arvutid juba koolimajja jõudnud, nüüd oodatakse veel monitore. Algklasside ja esimeste põhikooliklasside e-koolile üleminek toimub sügisel, praegu on internetikool kasutusel alates seitsmendast klassist. “Sageli aga ei jõua ka  5. ja 6. klassi puhul  info koju vanemateni, e-kool võimaldab lapsevanematel ja ka lastel endil vaadata hindeid, puudumisi ning seda, mis kodus teha jäi,? märkis Kallasmaa.

Lisaks arvutivõrkude arendamisele tegeleb kool Kallasmaa sõnul aktiivselt ka konkursil osalenud projekti elluviimisega. Praegu on kiipkaardipõhine sissepääs sööklasse, tulevikus plaanitakse muuta kaardipõhiseks pääs koolihoonesse ja garderoobi ning raamatute laenutamine kooli raamatukogust.

Kiipkaardipõhisel süsteemil on Kallasmaa väitel mitmeid eeliseid. “See aitab vältida trügimist söögileti juures ning tagab selle, et õpilased käiksid söömas vaid korra päevas, mitte näiteks igal vahetunnil,? ütles Kallasmaa. ?Kiipkaardipõhine pääs kooli aga võimaldaks õpilasi kontrollida  ? oleks näha, kes millal tuleb ja läheb,? lisas ta.

Infotehnoloogiliste lahenduste otsimine, et muuta  koolielu mugavamaks ja turvalisemaks, on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis tähtsal kohal ning arendustegevus jätkub, märkis Kallasmaa. Konkurssidel plaanitakse tema sõnul osaleda ka edaspidi.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus