Põltsamaa Ühisgümnaasiumis avati Jõgevamaa moodsaim tööõpetusklass

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tööõpetuse õpetaja Urmas Kuusiku sõnul vajas Põltsamaa Ühisgümnaasium uut tööõpetusklassi peamiselt poiste õppimis- ja töötingimuste parandamiseks.

?Uues klassiruumis, kus nüüd tööõpetuse tunde läbi viime, on sundventilatsioon, tööks sobilik temperatuur, plastaknad ja muugi, mis aitab luua tervislikku ja meeldivat keskkonda õppetööks,? rääkis koolmeister. Ta märkis, et uude tööõpetusklassi on muretsetud ka kaasaegseid töövahendeid.

Linn toetas 200 000 krooniga

Tööõpetusklassi ja selle abiruumid ehitas Põltsamaa firma osaühing Bueno eesotsas Vitali Goroskoga.

Idee Põltsamaa Ühisgümnaasiumi nüüdisaegne tööõpetusklass ehitada pakkus välja kooli direktor Aimar Arula. Klassikompleksi rajamiseks Põltsamaa Ühisgümnaasiumi eraldati 21. sajandi kooli programmi vahenditest 800 000 krooni. Raha taotlemiseks vajaliku projekti kirjutas tolleaegne kooli projektijuht Heidi Klamp. Oma sõna projekti toetuseks ütles endine maavanem Margus Oro.

Põltsamaa linn toetas tööõpetusklassi ehitamist omalt poolt 200 000 krooniga. Linnapea Jaan Aiaots, kes õpetaja Urmas Kuusikule avatseremoonia ajal vanaaegse sepanaela kinkis, ütles, et enamik noori tahab praegu kahjuks rohkem arvuti taga tegutseda.

Käsitööoskused kuluvad igale mehele ära

“Ka nüüdisajal on aga väga vajalik osata meisterdada kätega, arendada nii oma loovust ning muuta ümbritsevat keskkonda kaunimaks ja korrektsemaks. Pealegi nõuab selliseid oskusi ka igapäevaelu. Kodudes on alati midagi tarvis korrastada ja parandada. Mehe vastu, kes seda tööd tunneb, on naine kindlasti sõbralikum ja lahkem,? rääkis linnapea.

Osaühingu Bueno juhataja Vitali Gorosko märkis, et tööõpetustundides õpivad poisid oskusi ja töövilumust, mis võimaldab neil soovi korral paremini ka firmades tööd saada.

Õpetaja Urmas Kuusik ütles, et Põltsamaa Ühisgümnaasiumis õpetatakse poistele tööõpetust alates viiendast kuni üheksanda klassini. Poisid õpivad puidu- ja metallitööd, saavad tuttavaks elektri- ja elektroonikavaldkonnaga, joonestamise ja disainimisega.

Tööõpetusklassi avamisel oli võimalus tutvuda ka õpilaste töödega. Eriti hakkas silma seeria puust kellasid ja suveniir, mida poisid valmistasid auhinnaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumis korraldatud üle-eestiliseks kõnevõistluseks “Kuldsuu”.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus