Põltsamaa Ühisgümnaasiumi renoveerib Linnaehitus AS

 

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi hakkab renoveerima 13 firma seas parima pakkumise teinud Tartu firma Linnaehitus AS. Koolimaja renoveerimine läheb maksma 20,2 miljonit krooni, millest omaosalus moodustab 3,6 miljonit krooni. Renoveerimistööde kogumaksumus koos projekteerimise ja juurde ostetava mööbliga on 24,3 miljonit krooni.

Kui vahepeal midagi tõsisemat ei juhtu, peaksid remonditööd algama 16. veebruaril. Tööde lõpptähtajana on ehitajaga kokku lepitud 16. oktoober

Põhiline ehitustegevus toimub ikkagi suvisel koolivaheajal. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula sõnul on mitmed Tartu ja Tallinna koolid suured remondid üle elanud ning nende kogemuse põhjal võib öelda, et töödele kulub seitse-kaheksa kuud.

Kõigepealt võimla ja garderoobid

Esialgse plaani kohaselt loodeti esimese korruse remonditöödega alustada märtsivaheajal ja ülejäänud maja remont oleks pidanud tehtud saama suvevaheaja jooksul. Ehitusspetsialistidega nõu pidades sai selgeks, et nii lühikese ajaga kogu koolihoonet remontida pole võimalik.

Tuleb soojustada ka hoone välisseinad ja uuendada välisfassaad. Esimese etapina alustavad remondimehed tööd võimlas, paaris klassiruumis ning garderoobides.

Loomulikult segavad paralleelselt õppetööga toimuvad remonditööd igapäevast õppeprotsessi ja õpilaste-õpetajate liikumist, ent teisiti pole lihtsalt võimalik koolimaja korda saada. See töö loodetakse valmis saada märtsivaheajaks.

Koolijuhi sõnul olnuks hea, kui saanuks muuta ka veidi ruumilahendust. Paraku 

Suurem ümberkolimine pärast kevadvaheaega

Pärast kevadist vaheaega märtsi keskel ootab nii õpilasi kui õpetajaid ees suurem ümberkolimine. Kõik praegu Veski tänava majas õppivad lapsed koos õpetajatega asuvad ajutiselt Lille tänava koolihoonesse.

Sellel ajal korraldatakse õppetöö ümber nii, et 1.-3. ja 7.-12. klasside õpilased hakkavad koolis käima hommikupoolikul ning 4.-6. klassidel algab õppetöö lõuna paiku.

Lisaks Lille tänava koolimajale kasutatakse õppetööks ka internaadiruume ning plaanitakse ruumide kasutamise osas läbi rääkida kultuurikeskuse ja raamatukoguga.

Sealsed ruumid sobivad just algklassiõpilastele, sest neile annavad pea kõiki tunde klassiõpetajad.

“Eks selline segaduste aeg on meile suur vaimne ja psüühiline koormus. Ent koolimaja korda saamise nimel tasuvad need kannatused kindlasti ära,” nentis Aimar Arula.

Tema sõnul on hoopis mõttetud sellised remondid, kus töid tehakse ühe-kahe ruumi kaupa.  Tihti juhtub nii, et hiljem on tarvis uuendada elektri-, ventilatsiooni või küttesüsteemi ning juba kord remonditud ruumides tuleb taas kuhugi auke puurida, põrandaid üles võtta, juhtmeid või torustikke paigaldada.

Lisaks koolimaja remondile rajatakse internaadihoone juurde parkimisplats ja uuendatakse kooliümbruse kõnniteid. Jääb vaid loota, et pärast remonditööde lõppu oskavad vastremonditud koolimaja ilu ja uhkust hinnata nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad. Esimene unistus teostus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktoril pärast spordihoone valmimist. Järgmisena tuleb kõne alla Lille tänava koolihoone kordategemine. Kaugemate unistustena keerlevad direktori peas staadioni ja ujula rajamise plaanid.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus