Põltsamaa Ühisgümnaasium valis Aasta Naise ja Aasta Tüdruku

Kevade ja kogu looduse ärkamise alguses tähistatakse naistepäeva. See on traditsioon, mis sai alguse 1910. aastal Kopenhagenis. Põltsamaa kooli meespere oli selle päeva puhuks korraldanud tähtpäevalistele peo. Saali jõudes tabas silm teistsugust kujundust, mida aulas polnud varem nähtud: seltskonnad olid üksteisest eraldatud kaunistustega, et hubasemat õhkkonda luua. Et külalisi tuli üritusele loodetust enam, tuli appi võtta lisalauad. Peolised olid valdavalt tüdrukud.

Õhtu juhatas sisse Kaspar Kadastiku tervitus, mis loomulikult oli suunatud naistele.

Edasi jätkus traditsiooniline meeste oksjon. Müüdavad esinesid originaalsete varjunimede all nagu Jose Amor ja Lembit. Panuse teinud naised (kuigi pakkujate seas oli ka mehi) said alles pärast tasumist teada, kelle nad olid ostnud. Esines ka ahneid neide, kellele ei jätkunud ühest ostust, kuid sellisele käitumisele tegi õhtujuht olude sunnil kiire lõpu.

Oksjoni läbi kokku saanud paarid pandi kohe võistlema. Jõudu katsuti üksteisele silma vaatamises, tantsimises, luulekeeles rääkimises ja lühinäidendi esitamises. Paaridel huumorisoont ja taipu jätkus. Võitjad otsustas publiku aplaus ning auhinnad andis üle Helena Kolga.

Õhtu käigus loeti ka anekdoote. Lõpuks saabusid kiirustades kohale bändi Just Fun liikmed ning pidu jätkus nende solisti Taavi Otsuse juhtimisel rohke muusikaga.

Villem Koern, Põltsamaa Ühisgümnaasium, 9c klass

blog comments powered by Disqus