Põltsamaa tütarlaps kutsuti kokaraamatusse modelliks

Esmaspäeval esitleti Tallinnas Viru Keskuses Rahva Raamatu esitlusruumis kokaraamatut “Kirg. Toit”, mille koostamise projektis osales modellina ka Põltsamaa Gümnaasiumi 11a klassi õpilane Kersti Pedanik, kelle pilt kaunistab raamatu esikaant.

Kersti sõnul kutsusid teda kirjastuse Pilgrim ligi kolmesajaleheküljelise raamatu “Kirg. Toit” valmimisel osalema stilist Ester Kannelmäe ja fotograaf Laura Kallasvee, kes tegid talle ettepaneku olla kunstiprojekti modelliks.

“Neil oli idee luua valge maailm, kus kõige tähtsamal kohal on mitmesugused toidud. Modellid valitigi seega ainult heledate juustega. Teisteks modellideks on autorite pereliikmed, sõbrad ja tuttavad. Mina olin varem Estri ja Lauraga koostööd teinud ning seega tehtigi mulle pakkumine. Raamatu tekstid on kirjutanud Margit Hakomaa,” rääkis Põltsamaa neiu.

Kokaraamatu jaoks pildistamine toimus kahel korral ning kestis terve päeva. “Mõlemal korral alustasime umbes kell 10 hommikul ja töötasime õhtuni. Esimesel korral tegime põhiliselt minust ja teisest modellist Tõnisest portreepilte, teisel korral olid pildistamisel kohal kõik raamatus olevad modellid ning lavastasime n-ö “Püha õhtu söömaaja”, mida võib näha raamatu lõpus pildiseeriana. Projektis osalemine ei olnud minu jaoks üldse vaevarikas, vaid hoopis väga meeldiv. Ma sain teha koostööd väga toredate inimestega ning sain endale väga palju uusi pilte,” rääkis ta

Kersti Pedanik teeb koostööd modelliagentuuriga Living Models Agency. “Alustasin modellitööd umbes poolteist aastat tagasi 16-aastasena, kui õde Kristi saatis mu fotod konkursile “Maybelline’iga modelliks”.

Mina ise ei teadnud sellest midagi, kuni helistati agentuurist Living Models ning mind kohtumisele kutsuti. Sellest konkursist ei saanud asja, kuid eelmise aasta novembris läksin ma hoopis Milaanosse tööle. Veebruaris tulin koju tagasi ning hakkasin modellindusega tegelema ka Eestis. Suvel töötasin jällegi hoopis Londonis. Alguses olin õe peale nende piltide saatmise pärast küll väga pahane, sest ma ei olnud kunagi ise tahtnud modelliks hakata. Nüüd olen aru saanud, et see on tõeliselt meeldiv töö:  reisimine, uued sõbrad, keelepraktika.”

Tänaseks on Kersti Pedanik osalenud mitmete Eesti tuntud disainerite Tiina Talumehe, Ksenia Jedomskihhi, Oksana Tanditi moeshowdel, olnud modelliks Ivo Nikkolo talvekollektsioonis.

“Välismaal tehtud töödest on mu senisteks suuremateks saavutusteks moeseeria Itaalia Vogue’le ning tööd suurtele juuksebrändidele nagu Wella ja Schwarzkopf. Loodan siiski väga, et mu olulisemad tööd on veel ees, ” rääkis neiu.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus