Põltsamaa turuhoone tulekahju võis põhjustada süütamine

Häirekeskusse teatati Põltsamaa turuhoone põlemisest kell 00.47. Kui Jõgeva päästeosakonna Põltsamaa tugikomando päästetöötajad esimesena kohale jõudsid, põles telliskiviseinte ja eterniitkatusega hoone, mille mõõtmed 30x 35 m, keskosa lahtise leegiga. Hoones olid süttinud ehitusmaterjalide jäägid. “Kõrguse tõttu oli põlevale hoonele keeruline ligi saada. Sarikad kukkusid alla ja nii muutus raskeks ka altpoolt kustutamine,” rääkis Põltsamaa tugikomando pealik Ahto Pent.

“Oli oht, et ka turuhoone läheduses asuvad hooned süttivad ja kustutamist vajavad. Seetõttu püüdsime kuni abiväe kohalejõudmiseni vett kokku hoida, ” lisas ta.

Tulekahju kustutama kihutasid ka päästjad Jõgeva Keskkomandost, Palamuse tugikomandost ja päästeauto koos meeskonnaga Puurmanist. Jõgevalt saabus ka operatiivkorrapidaja Tambet Kütt, kes asus päästetöid juhtima. Ahto Pendi sõnul laabus koostöö erinevate komandode vahel edukalt. Tulekahju lokaliseeriti kell 2.10 ja kustutati lõplikult kell 7. 30. Tules hävis suur osa hoone katusest. Siseruumid said kuuma-, suitsu- ja veekahjustusi. Päästjad suutsid takistada tule levikut teistele hoonetele.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse pressiesindaja Marek Kiigi informatsiooni kohaselt on tulekahju tekkepõhjus selgitamisel, kuid päästetööde juhi sõnul võis põhjuseks olla ka süütamine.

“Ausalt öeldes tegi Põltsamaal pooleli oleva turuhoone olukord mulle muret varemgi. Lapsed kasutasid seda rajatist mängimiseks ning sageli kogunesid siia ka asotsiaalsete eluviisidega inimesed alkoholi pruukima, ” rääkis Ahto Pent.

Üheksakümnendate aastate algul ehitas Põltsamaale turuhoone tollane tarbijate kooperatiiv. “Nüüdseks on hoone ligi 13 aastat kasutuseta olnud ja omanikudki on vahetunud. Põltsamaa linnavalitsus kavatsebki teha järelpärimise hoone praegusele omanikule, et selgitada välja, kuidas hoonet ja selle ümbrust võimalike õnnetuste vältimiseks edaspidi hallata ja kaitsta,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

“Põltsamaal on mõned teisedki hooned, mille ehituslik seisund inimestele ohtlikuks võib saada. Oleme juhtinud nende omanike tähelepanu võimalikele ohtudele,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus