Põltsamaa toiduteema kees üle

Peaaegu aasta on möödas Põltsamaa valla otsusest suurköögi kasuks. Kui muidu podises pudrukatel iga lasteaia pisikeses köögis, siis nüüd on kõik ühtse Põltsamaa Halduse all. Ent on lapsevanemaid, kes on aasta võidelnud selle nimel, et toitlustamine endisesse rööpasse läheks. Öeldes, et ainult nii võivad lasteaiad kanda terviseedendaja tiitlit.
Toitlustamise, eriti laste toitlustamise teema on ikka delikaatne ja rohkete muredega. Sest lapsed on meie tulevik ja kui me nende tervise eest hea ei seisa, ei tee seda ka keegi teine. Seega on tähtis, et lapsed saaksid süüa täisväärtuslikult ja sooja toitu, sest, olgem ausad, paljudele lastele on see ainus soe ja tervislik toit.
Toitumine on tundlik teema ja tarkus, mida tegelikult vajaksid kõik, sest paljud ei tea, kust tulevad süsivesikud, rasvad või valgud ning miks neid üldse vaja on. Rääkimata uute maitsete proovimisest või tervislikest valikutest. Samal ajal kui räägime soojast lõunast koolis või lasteaias, peaksime meeles pidama üht karmi tõde: lasteaialapse toit maksab 1,60 päevas. Täiskasvanud teavad, et selle eest ei saa tavalisest kohvikust isegi ühte kohvi mitte. See seab piirid kõigele, sest 53 sendi eest lõunat saada pole lihtsalt võimalik. Aga meie lapsed tänastes lasteaedades just nii söövadki. Mõnes omavalitsuses veelgi vähema eest.
Enne võiks tõsta päevamaksumuse hinda nii, et numbri väljaütlemise pärast ei pea piinlikult silmi maha lööma ja tõdema, et paremini ei saagi … Saab küll. Seisame siis laste tervise eest, lubades kallimat toorainet ja veel paremat toitu.

blog comments powered by Disqus