Põltsamaa toidupoed on läbi teinud olulised hinnamuutused

Sarnaselt novembris läbi viidud uuringule osalesid ka selles hinnavõrdluses Maxima, A ja O, Rüütli toidukauplus ning Konsum. Lisaks eelmistele on käesolevas uuringus jälgitud ka hiljuti avatud Selveri hindu. Kõikides neist poodides on ära märgitud antud tooterühma odavaim.

Kuigi alanud aastal pööratakse rohkelt tähelepanu kõikide toodete ja teenuste kallinemisele, ei saa väita, et Põltsamaa toidupoodides oleks toimunud väga märgatav hinnatõus, pigem vastupidi. Hinnad on märgatavalt tõusnud ainult ühes toidupoes ? üldiselt odavtoodete poolest tuntud Maximas, mis antud uuringu kohaselt pole enam soodsaim kauplus Põltsamaal. Ülejäänud kauplused on, vastupidiselt üldsuse arvamusele, hindu hoopis langetanud. Võrrelda ei saa Selveri hindu, sest novembris ei olnud see veel avatud.  

Mõningad mööndused

Kuigi hinnavõrdluse eesmärk on võrrelda erinevate poodide samu tooterühmi, siis tuli mõne toidukaupluse puhul teha mõned erandid. Näiteks oli Konsumist võimalik osta hakkliha ainult külmutatud kujul, mille kilohind erines teiste poodide hakkliha hinnast oluliselt.

Veel tuli kerge järeleandmine teha samas poes sealiha hinnaga. Et tavalist sealiha praetükki seal müügil polnud, tuli see asendada mõne ligilähedase tootega, milleks osutus sea ribiliha kilohinnaga 51 krooni ja 50 senti.

Mis puutub Maxima müstilisse hinnatõusu, siis on kindlasti selle üheks põhjuseks lihakraami kõrgem hind. Võrreldes novembri uuringuga on sealiha hind tõusnud kümne krooni võrra. Samas võidutses Maxima kolm kuud tagasi oma ääretult odavate aedviljadega, mille hinnad on praeguseks oluliselt tõusnud. Näiteks on kurk läinud poole kallimaks ja on nüüd enam-vähem sama hinnaga kui teistes poodides.

Uued ja huvitavad tooted

Veel jäi poodides silma palju huvitavaid ja seni nägemata tooteid. Näiteks endiselt paneb üllatama Maxima kaupluse sortiment, mille sarnast mujalt  ei leia. Veel on huvitav leid A ja O kauplustes müüdav margariin, mille 400-grammine karp maksis kõigest 3.90. Hind paneb toote kvaliteedis tõsiselt kahtlema, kuid peab möönma, et nii odavat leivamääret pole veel kusagil mujal kohanud.

Rüütli kauplus pakkus samas ka 1. ja 2. klassi Luunja kurki, esimesed olid tavapärased pikad kurgid, teise klassi omad olid kõverad ja pisut närtsinud, seetõttu ka odavamad.

Samas pakuti teistes poodides välismaalt, peamiselt Hispaaniast, toodud kurki, mille hind Luunja kurgiga on oluliselt madalam.

Püüdes kõigile klientidele meelepärane olla, müüs Selver nii Hispaania kui Eesti  päritolu kurki.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus