Põltsamaa taidlejad said rahvarõivaid ja puhkpille

Põltsamaa Kultuurikeskuse juhataja Irja Paavo sõnul on sel aastal saanud  rahvarõivad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi neidude ja noormeeste ansambel Zipelgad,  Noorte Naiste Koor ning esimese ja teise klassi õpilaste rahvatantsurühm. Peagi on uutes rahvarõivastes võimalus tantsida ka ansamblil Virmalised. Naisrühmale Uhka osteti aga tantsimiseks spetsiaalsed mustad  pehme tallaga kingad.

“Puhkpilliorkestrile muretsesime uusi pille. Kvaliteetsete muusikainstrumentide väljavalimisel oli palju abi dirigent Urmas Mägi professionaalsusest. Tänu sellele on orkestril nüüd tõesti head pillid. Samas oleks aga kaasaegseid puhkpille veelgi vaja,” märkis Irja Paavo.

“Me saime riigieelarve lisaeelarvest kokku 500 000 krooni, millest 150 000 kulutasime rahvarõivaste, 100 000 puhkpilliorkestri pillide ning 250 000 heli- ja valgustehnika ostmiseks. Nüüd on võimalik suurüritustel kasutada oma  valgustehnikat ja märgatavalt hakkab paranema ka heli kvaliteet. Meile väga vajalik riigiraha jõudis Põltsamaa Kultuurikeskusesse Riigikogu X koosseisu liikme Margi Eina kaasabil,” ütles Irja Paavo. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus