Põltsamaa südalinnas rajatakse uut ringristmikku

Lisaks ringristmikule rajab AS Vooremaa Teed üsna suures mahus kivikattega kõnniteid.

?Ristmikule hakkavad kõigist suundadest tooma uued kõnniteed ja rajatakse ka mõned ohutussaared,? ütles linnapea Jaan Aiaots, avaldades heameelt selle üle, et töö sai konkursiga endale oma maakonna firma, kes Põltsamaa linna tellimusi varemgi edukalt täitnud.

Nii sõidukijuhtidele, jalakäijaile, bussisõitjaile kui ka paljude südalinna kaupluste omanikele põhjustavad teetööd omajagu meelehärmi.

?Sõidukijuhte pahandab eelkõige see, et tänavad, millele liiklus ümber on suunatud, pole kõige paremas korras,? ütles Jaan Aiaots.

Ka jalakäijad ei saa kasutada kõige otsemaid ja juba sisseharjunud marsruute. Kaupluste tööd häirib aga see, et kliendid poodidele autoga ligi ei pääse ning mõnda poodi kogunisti tagauksest peavad sisenema. Bussid peatuvad tavapärase koha asemel aga hoopis teisel pool jõge kunagise tuletõrjemaja vastas. Tõsi, seal olnud bussijaam ka aastakümneid tagasi.

?Kuigi kesklinna olulisima liiklussõlme sulgemine on tekitanud omajagu pingeid, ei saanud me seda tööd ka enam kuidagi edasi lükata,? ütles linnapea. ?Praegu kerkib bussijaama platsile ju Selveri hoone ja kui selle valmides olnuks lähedalasuvad sõidu- ja kõnniteed korda tegemata, oleks rahva pahameel veel palju suurem olnud. Ja mis bussiootamisse puutub, siis seda on praegu vabas õhus parem teha kui külmal ajal.?

Koos sidekaablite ümberpaigutamisega lähevad teetööd kesklinnas maksma 2,3 miljonit krooni ? kui mingite erakorraliste kulutuste tegemise vajadust ei ilmne. Ristmiku väljaehitamiseks kasutatakse raha, mille linnavalitsus sai bussijaama platsi hoonestusõiguse müügist Selveri arendajale, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASile.

?Bussijaama ristmiku ümberehitamist nägi ette juba volikogu eelmise koosseisu poolt kinnitatud kesklinna detailplaneering,? ütles Jaan Aiaots. ?Teetööde lõppedes saab kesklinnas takistusteta liigelda nii tavaline jalakäija, lapsevankrit lükkav ema kui ka tugikäru kasutav vanur.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus