Põltsamaa sai uusi arste ja nüüdisaegset meditsiinitehnikat

Põltsamaa Tervise juhataja Merle Mölderi sõnul pole nina-, kõrva- ja kurguarsti Põltsamaal varem töötanud. ?Tänu meie kauaaegse neuroloogi Luule Loigu sidemetele õnnestus tööle kutsuda Tartu meedik Valdur Täll. Arstid on oma sõpruskonna loonud ja tunnevad üksteist hästi.?

Reumatoloogina töötab alates esmaspäevast Põltsamaal Ene Ojassalu, kellel on selles meditsiinivaldkonnas pikaajalised kogemused. ?Reumatolooge on Eestis vähe ja hea, et selle ala spetsialisti Põltsamaale tööle saime,?  märkis SA Põltsamaa Tervis nõukogu esimees Endel Pajumägi.

 Plaanis on osta ka ehhokardiograaf, millega saab teha põhjalikke südameuuringuid.

?See aparaat maksab ligi 800 000 krooni ja tuleb osta liisinguga. Sissemakse tegemiseks on kokkulepped olemas Põltsamaa linnavalitsuse, Põltsamaa vallavalitsuse ja Pajusi vallavalitsusega. Edaspidi hakkavad omavalitsused tegema ka liisingumakseid,? märkis Endel Pajumägi.

 Tervishoiuasutuse esimesele korrusele ehitati mõni aeg tagasi välja kaasaegne registratuuriruum. ?Nüüd ei pea patsiendid enam tulema teisele korrusele, kus registratuur varem asus. Eriti oluline peaks see muudatus olema kirurgilistele haigetele, kellel sageli kõndimine raskendatud. Ka kirurgi kabinet paikneb esimesel korrusel,? rääkis Merle Mölder.

?Põltsamaal on alati töötanud heatahtlikud ja kogenud meedikud. On igati meeldiv, et ka diagnoosimis- ja ravimisvõimalused pidevalt kaasaegsemaks muutuvad,? avaldas arvamust Põltsamaa linna elanik Meeli Unt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus