Põltsamaa sai teede rekonstrueerimiseks pool miljonit

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) eraldas Põltsamaa valla transiitteede ja ettevõtlusega seotud teede rekonstrueerimiseks 548 000 eurot.


MKM eraldas 490 000 eurot transiitteede toetust Jõgeva maantee ja Tartu maantee osaliseks rekonstrueerimiseks. Projekti raames uuendab Põltsamaa vald kahe ringi vahelise lõigu Tartu maanteel ning rajab uue teekatte Jõgeva maanteel linna piirist Selverini.  
Tööde maksumus on kokku 681 000 eurot. Valla omaosalus on 191 000 eurot.
 Lisaks sai Põltsamaa vald ettevõtlusega seotud teede toetusmeetmest 58 000 eurot Tehase tee rekonstrueerimiseks.  
Tehase tee asub Põltsamaa EPT tööstuspiirkonnas ja on täielikult amortiseerunud. Tehase tee on ainsaks ligipääsuteeks E-Piim Transpordi autorongidele, Aroko Trans veokitele ja autorongidele, Sadala Sawmilli palgiveokitele palkide ja toodangu ning kunstmuru ümbertöötlemiseks tehasesse tooraine ja toodangu transpordiks. 
Tehase tee rekonstrueerimine maksab kokku 75 000 eurot. Valla omaosalus on 17 000 eurot. Teed on plaanis rekonstrueerida selle aasta jooksul. 
„Nende teede rekonstrueerimiseks võivad omavalitsuste käed jääda liiga lühikeseks,” ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Vajadus lisarahastuseks on suur ning riigi juhtumipõhine toetus on juba aastaid olnud üheks võimaluseks kohalike teede olukorda parandada.” 
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus