Põltsamaa sai oodatud kaupluse

Ehkki kauplus avati hommikul kell kaheksa, oli veel pärast keskpäeva müügisaal rahvast tulvil ning kõik neli kassat töötasid vahetpidamata. Kaupluse juhataja Sirli Müür kinnitas, et nii suurt rahvahulka ja läbimüüki poleks küll oodata osanud. Ostetud oli selleks ajaks juba nii palju, et kaupa oli tulnud juurde tellida ja lisatellimusedki juba ära müüdud.

Sellele paigale väga vajalik

Avamisel kingiti kaupluse personalile lilli ja raamatuid ning öeldi häid sõnu. Põltsamaa kirikuõpetaja Markus Haamer õnnistas uued ruumid sisse ning soovis, et selles töötavad inimesed üksteist alati hoiaksid. Linnapea Jaan Aiaots tuletas meelde lähiminevikku ehk tänavust kevadet, mil kauplust ehitama hakati. Siis polnud paljudel linnaelanikel veel sellesse ettevõtmisse päriselt usku. Nüüd on linnarahvale ja ümbruskonnale väga vajalik kauplus avatud ja selle asupaik kesklinnas peaks kõigile sobima. Küllap saavad õige pea selgeks ka kohalike inimeste tarbimiseelistused.

Uus kauplus on avatud iga päev kella 8 – 22. Kokku hakkab rahva teenistuses olema 27 töötajat, kellele lisaks üks transpordi- ja kaks turvatöötajat. Valdavalt on kaupluse kollektiiv pärit Põltsamaalt. Nii ruumide sisustamisel enam kui nädala jooksul enne avamist kui ka ilmselt veel ka paaril esimesel töönädalal on kaupluserahvale lisaks ka abilisi Narvast. “Esialgu on kogemustega inimeste toetus vajalik, kuni kaupluse töö juba täielikult käivitub,” ütles VP Marketi avalike suhete juht Erkki Erilaid. Avapäeva ja ühtlasi uue kaupluse esimest tööpäeva silmas pidades oli tal põhjust rõõmustada. “Läks oodatust paremini,” leidis ta ning lisas: “Tundus igatahes, et enamik linnainimestest ja ümbruskonnast käis päeva jooksul kauplusest läbi”.

Raha ja aja kokkuhoid

Nagu selgus, on Põltsamaal avatud Maxima X eriline veel selle poolest, et ehitis on senistega võrreldes esimene uuema süsteemi ning paigutusega ja ka ruumid on avaramad. Kokku on kaupluses müügipinda ligi 500 ruutmeetrit ning ostjatele pakutakse enam kui 4000 erinevat toodet. Põltsamaa kauplusega kokku on kaupluseketil VP Market nüüd 346 kauplust, millest 195 töötab Leedus, 103 Lätis, 8 Rumeenias, 11 Bulgaarias ja 29 Eestis.

Põltsamaa uude kauplusse tuuakse juhataja Sirli Müüri sõnul kaupa suurematelt tarnijatelt üle kogu Eesti. “Valik on väga lai ja hinnad soodsad. Inimestele peaks see olema raha ja aja kokkuhoid. Ja eks me püüame edaspidi teha kõik meist oleneva, et kliendid siin ennast hästi tunneksid,” lubas ta.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus