Põltsamaa saab juurde kena kohviku

Põltsamaal endise tuletõrjehoone kõrval tegutses  kord  Kurve Baar, mis juba aastate eest kinni pandi.  Nüüd on sellel kohal juba mõnda aega kena hoone, mille omanikud lubavad seal umbes kuu aja pärast hubase kohviku avada. Vooremaa küsimustele soostus vastama kohviku juhataja Jarmo Võsa.

Millal selle hoone oma valdusse saite?  Kellele hoone kuulub ja kes seal tegutsema asub?
Hoone kuulub samale ettevõttele, kes on ka Kohvik O omanik. Kunagi nõukogude ajal tegutses sellel kohal tuntud Kurve Baar.

Möödakäijatele kindlasti tundub, et hoone on juba ammu valmis ning seetõttu tahetakse teada, miks avamiseni nii kaua aega on läinud?
Hoone on karbina valmis olnud eelmise aasta sügisest. Sel hetkel kuulus see ühele teisele ettevõttele, kes polnud lõpuni kindel, mis sinna tuleb. Seetõttu oli enamik palju aega nõudvatest sisetöödest tegemata, ventilatsioon, osaliselt ka juhtmestik paigaldamata, samuti polnud veel mööblit. Hoone ülevõtmisel oli aga meie sihiks kohviku rajamine, mistõttu tuli teha väga palju ümber nii maja ümber kui sees.  

Külastajatele on ikkagi kõige olulisem, mida kohvikus pakkuma hakatakse ja milline saab olema hinnatase. Mida oma tulevastele klientidele ütlete?
Kohvikus hakkame pakkuma eelroogasid, suppe, pastasid, võileibu, desserte.  Kõik toidud ja muu sinna juurde kuuluv on itaalia suunitlusega. Üsna pea avaldame ka menüü, kust  igaüks endale loodetavasti midagi meelepärast leiab. Lisaks toidule pakume äärmiselt kvaliteetset ILLY kohvi, mida valmistatakse käpamasinaga. Kuna hinna määrab turg, siis kahtlemata ei hakka meie tooted olema turuhinnast oluliselt kõrgemad. Küll on aga meie menüüs toite, jooke ja muud, mida siinkandis ei pakuta. 

Kindlasti tunnevad inimesed huvi, kas uus kohvik on alkoholivaba aja veetmise ja keha kinnitamise koht või mitte?
Kohvik O hakkab pakkuma ka alkoholi, kuid kindlasti ei ole meie peamine siht kange alkoholi müük. Pigem pakume kvaliteetseid veine, õllesid ja muud kerget alkoholi, mida suvel kuuma ilmaga pargi kauni vaate kõrval nautida.

Kui palju kohti kohvikusse tuleb ja kui palju suvisel perioodil terrassile inimesi istuma mahub?
Kohvikus on 30 kohta ning suvel avataval terrassil umbkaudu 20 kohta. 
 

Mitmetes teistes Põltsamaa toidukohtades saab korraldada ka pidusid või tellida peielauda. Kuidas teil?

Loomulikult saab ka meie kohvikut broneerida, kuid pigem on interjöör mõeldud meeleolukaks ajaveetmiseks kvaliteetse muusika saatel.

Mitmel päeval nädalas on kohvik avatud?
Esialgsete plaanide kohaselt hakkab kohvik olema lahti seitse päeva nädalas.

Mitu inimest kohvikus tööd leiab?
Töö on meil vahetustega, seega leiab esialgu kohvikus tööd kaks kokka, kaks klienditeenindajat ja koristaja. Hiljem otsime ilmselt ka tegevjuhti.

Põltsamaa on kahaneva rahvaarvuga ja vananev väikelinn. Samas on siin päris mitmeid toidukohti. Kas te olete konkurentsiks valmis?
Aastal 2013 nimetati Põltsamaa üheks kolmest piirkondlikust tõmbekeskusest. Järjest rohkem investeeritakse siin uutesse tööstushoonetesse. Põltsamaal on vähemalt viis suurt tööstust. Linnavalitsus teeb head tööd linna parendamisel, mida hästi ilmestab 2013. aastal valminud Põltsamaa jõe kalatrepp ning välja vahetatud veetrassid. Eelmise aasta lõpul toimunud kohalike omavalitsuste valimistel sai taas linnapeaks Jaan Aiaots, kes on seni saanud linna juhtimisega äärmiselt hästi hakkama ja usume, et ta jätkab  edukalt ka uuel ametiajal.  Võttes arvesse kõike eelnevat, julgeme väita, et Põltsamaa on kõike muud kui vananev väikelinn, ja usume oma sünnilinna.


Toidukohti on linnas praktiliselt kolm, kuid meie kontseptsioon erineb neist kõigist. Usume, et siinsed inimesed vajavad modernsemat lähenemist ja seda me ka pakkuda üritame. Olime konkurentsiks valmis juba enne alustamist.

i

Millal loodate kohviku avada?

Endiselt ei julge öelda täpset aega, kuid hiljemalt märtsis on meie uksed kõikidele külastajatele avatud.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus