Põltsamaa roosiaed korraldab roosipäeva

Reedel korraldab Põltsamaa roosiaia rahvas roosipäeva. Põltsamaa roosiaia juhataja Annela Orasi sõnul oli viimane talv karmivõitu ja inimestel on seetõttu aedades palju roose  välja läinud.


Annela Orasi sõnul tuli roosisõpradel jälle uued roosid külma võetud roosidele asemele istutada. Samas tõdes ta, et Põltsamaa roosiaial on päris hästi läinud. Ka roosidest ja lilleilust huvitatud inimesi ja ka ostjaid on piisavalt olnud. Tänavu on Põltsamaa roosiaias huvilistele pakkuda 40 uut roosisorti. Üldse on Põltsamaa roosiaias kasvamas umbes 1000 erinevat roosisorti ja nendest müüginimekirjas ca 350.

Põltsamaa roosiaia roose käiakse müümas ka väljaspool Põltsamaad. Just jõuti tagasi saarlaste pealinnast Kuressaarest. Kui veel paar aastat tagasi piirdusid väljaspool roosiaeda toimunud väljasõidud Eesti mandriosaga, siis nüüd jõuti lõpuks ka Saaremaale oma kaupa pakkuma. Annela Orasi lausus, et saarlased olidki väga kurvad selle üle, et Põltsamaa roosikasvatajad seni nende juurde polnud jõudnud. Nüüd oli saarlastel põhjust Põltsamaa roosiaia inimeste saabumisest rõõmu tunda. Roosiaia juhataja sõnul oleks tegelikult põhjust veelgi Saaremaale minna, aga selleks napib aega ja ka rooside istutamise aeg hakkab ümber saama.

Tänavune roosipäev saab olema traditsiooniliselt niisugune, kus lilleilust huvituvatel inimestel on võimalik osa saada roosiaias toimuvatest ekskursioonidest ning samuti on võimalus teha ostusid soodsama hinnaga. Roosikasvatusest huvitatud inimestele jagavad nõuandeid roosiaia töötajad ning ekskursioone korraldab Põltsamaa muuseumi varahoidja Nelli Pius.

Roosiaia rahvas loodab laupäevaks head ilma ja ootab rohkelt roosisõpru endale külla.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus