Põltsamaa ratturid jäid retkega rahule

 

Nädal tagasi, 16. juulil alustas  seltskond huvilisi Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa eestvedamisel jalgratastel teekonda Riiga. Esimesed retkelised saabusid Põltsamaale tagasi möödunud kolmapäeva õhtul neid saatnud bussiga. Ülejäänud seltskond jõudis Põltsamaale tagasi neljapäeval.

Aiaotsa sõnul jäädi matkaga rahule. Distantsid, mis eelnevalt olid kavandatud, said läbi sõidetud ja ratturid suutsid õhtuti end päevasest pingutusest välja puhata.

Kõige raskemaks osutuski esimene retkepäev, sest siis tuli läbida kõige pikem distants. Kõige keerulisemaks  osutus teine sõidupäev, kus teel palju tõuse ja laskumisi ette tuli. Sellel õhtul pidi üks inimene koju tagasi sõitma, sest ta vigastas põlve.

Esimese päeva õhtul tehti tutvust Konju villaveskiga, kuhu on Lilli piiripunktist umbes kümmekond kilomeetrit. Jaan Aiaots lausus, et kui kellelgi on huvi villa ketramise vastu, siis tasub vabrikut uudistama minna. Üheksast ratturist koosnev seltskond pidas vapralt vastu ja  jõudis Riiga.

Tee peal tuli kolmel-neljal korral ka rattakumme parandada. Markus Haamer kukkus ning linnapea ja matka juhi sõnul olid selles süüdi Lätimaa mitte just kõige paremad teed. Valmiera ja Riia vahel käib praegu põhjalik teeremont ja seetõttu sõitis meie ratturite seltskond Läti pealinna hoopis Cesise kaudu. Paraku oli sinna suunatud ka rasketransport ning seetõttu oli liiklemine seal päris vaevaline ja natuke ohtlikki.

Eesti rattaretkelised võttis vastu Valmiera linnavalitsuse esindus,  sest Põltsamaa trükikojal Vali Press on sealse trükikojaga head koostöösidemed ning Margus Ääremaa siinse ratturite seltskonna liikmena neile tuntud inimene.

Riias kohtuti Põltsamaa sõpruslinna Skrunda esindajatega ning vaadati sealset parlamendihoonet, Toomkirikut ning tutvuti kuulsa Riia turuga. Retkelised jõudsid möödunud neljapäeval  rongiga Jõgevale.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus