Põltsamaa rahvatantsuõhtul esitati ka suurpidude repertuaari

Möödunud laupäeval Põltsamaa kultuurikeskuses peetud  piirkonna rahvatantsuõhtu  “Las käia see tants” kava oli koostatud peamiselt  tänavusuvise noorte laulu- ja tantsupeo  “Maa ja ilm” ning Jõgeval toimuva naiste tantsupeo “NaiseLugu” lähenemist silmas pidades.

Põltsamaa Kultuurikeskuses esinesid saalitäie pealtvaatajate kaasaelamisel kolmteist tantsukollektiivi. Tantsisid algklassiõpilased, noored, naisrühmad, segarühmad, mille mehed ja naised ka eraldi etteastega esinesid. Sündmuse pealkorraldaja, tantsujuht  Senta Bergmanni sõnul  oli esinejaid Põltsamaa linnast, Lustiverest, Eskust, Kamarist,  Pajusist, Pisisaarelt ja Puurmanist.

Kahjuks ei õnnestunud seekord kohale tulla Adavere tublidel tantsulastel. Oma oskusi demonstreerisid ka  Lustivere võimlemisrühmad.

“Tänavukevadise peo repertuaari said valitud mitmed  tantsud, mis tulevad esitamisele Tallinnas  vabariiklikul noorte peol “Maa ja ilm” ning Jõgeval I Naiste Tantsupeol.

Põltsamaa naisrühm Uhka ja segarühma Virmalised naised esitasid Ülo Luhti tantsu “Palve”, mis on viimaseks tantsuks ka naiste tantsupeol,” ütles Bergmann, kelle eestvedamisel on Põltsamaa kultuurikeskuses aastaid teoks saanud kevadine rahvatantsuõhtu.

“Rahvatantsijatel  on hea meel kokku saada ja nii üksteisele kui ka publikule näidata, mida nad õppinud on.  Tore, et Senta Bergmann igaks paikkonna tantsusündmuseks ka omapära ja keskse teema  leiab,” lausus Põltsamaa kultuurikeskuse direktor  Irja Targama. 

“Oma rahvatantsurühm näitab kooli elujõudu ja annab võimalusi esinemisteks. Näiteks möödunud aastal osalesid meie poisid ka Rakveres meeste tantsupeol. Rahvarõivaste muretsemisel on meil palju abi olnud Pajusi vallavanemast Reet Alevist, kes ka ise nobe käsitöömeister,” rääkis Pisisaare algkooli tantsurühma juhendaja Maia Lepiste.  

Esinejatele lausus tänusõnul pidu juhtinud Põltsamaa kultuurikeskuse kunstiline juht Vilve Piht.  

“Isetegevuslaste visa pühendumine oma huvialale ja usinus rahvakultuuri tutvustamisel väärib tugevat kiitust,” kinnitas Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes kultuurisündmusel osales. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus