Põltsamaa raamatukogu juurde kavandatakse kirjandusklubi

Põltsamaa raamatukogu juures tegutseb juba pikemat aega filmi- ja reisiklubi, lühemat aega tegutses ka naisteklubi. Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on nüüd kavas luua Põltsamaa raamatukogu juurde kirjandusklubi, kuhu oodatakse kõiki kirjandushuvilisi inimesi.


Teretulnud on kõik, kellele meeldib veeta õhtuid mõnusas seltskonnas, kes armastavad lugeda huvitavaid raamatuid, kuulata teiste lugemiselamusi, saada informatsiooni raamatute kohta ja külastada kirjandusega seotud paiku.

Avaüritus saab Põltsamaa raamatukogu ruumes teoks 24. oktoobri õhtul. Kirjandusklubis arutletakse mõistagi enamasti kirjandusega seotud teemadel. Kindlasti korraldab asutatav kirjandusklubi ka väljaspool raamatukogu kirjandusüritusi. Kõik raamatu-usku inimesed on väga oodatud.

Raamatukogupäevade pidulik õhtu

Ajavahemikul 20.-30. oktoobrini toimuvad raamatukogupäevad, mida korraldatakse raamatukogutöötajate poolt kõikjal Eestis. Neljapäeva, 26. oktoobri õhtul saab Põltsamaa noortekeskuses teoks raamatukogupäevade tähtsündmus – raamatukogupäevade pidulik õhtu.

Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul tehakse pidulikul õhtul kokkuvõtteid suvelugemise projektist Lugedes võidad. Täpsemalt korraldatakse loosimine nende raamatuhuviliste vahel, kes suvelugemise projektis osalesid. Suveprojektis osalenutele pakuti kümnel teemal välja kolmkümmend raamatut, mille lugemiseks valinud said endale iga loetud raamatu eest kleepsu. Kümme kleepsu kogunud inimese sedel läheb pidulikul õhtul loosimisse.

Kohale tuleb ka “kirjandusminister”

Rutt Rimmeli kinnitusel leidus väljapakutud raamatute hulgas nii ilukirjanduslikke teoseid kui ka populaarsemat ja kultuurilugu puudutavat kirjandust. Raamatukogu juhi sõnul osaleb mõni lugeja loosimises mitme sedeliga. Fortuunaks on “kirjandusminister” Mart Juur. Piduliku õhtu juurde kuulub ka mälumäng, milles osalevad asutuste ja ettevõtete töötajatest või ka samas valdkonnas tegutsevatest inimestest moodustatud ja ühinevate omavalitsuste võistkonnad. Selleks hetkeks on tõenäoliselt praeguste Põltsamaa piirkonna omavalitsuste volitused lõppenud ning moodustunud ühisomavalitsus.

Mälumängus on kokku kuus teemat ning iga teema kohta esitatakse kolm küsimust. Küsimustes on peateemaks EV 100 ning laste ja noorte kultuuriaasta, lisaks veel sporti, kirjandust jt. teemasid. Pidulikku õhtut aitab sisustada duo, lauljana Marianne Nugis ja kitarril Reigo Tõnisson.

Mälumängu vahekokkuvõtete tegemise ajal esitatakse küsimusi ka piduliku õhtu pealtvaatajatele ning need saavad kindlasti lõbusad olema. Kõik võistkonnad saavad Põltsamaa raamatukogu ja sponsorite poolt auhinnad. Pidulikku õhtut juhib ja hoiab ohjes “kirjandusminister” Mart Juur ja Põltsamaa raamatukogu esindajad osalevad žürii tegevuses ning hoolitsevad õhtu tehnilise poole ladusa toimimise eest. Õhtu sisse mahub ka üllatus ürituse peasponsorilt Põltsamaa Felixilt.

Raamatukogutöötajad loodavad head tulemust

Juba hulk aastaid korraldatakse Eestis üleriigilisi raamatukogupäevi, kui raamatukogud korraldavad erinevaid üritusi ja tegevusi. Eesti raamatukogupäevad algavad avaüritusega, mille korraldajaks on käesoleval aastal Pärnu keskraamatukogu. Põltsamaa raamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul on avaüritusel iga kord läbi viidud vabariiklik raamatukogutöötajate vaheline mälumäng. Jõgevamaad esindavad seekordses mälumängus Ene Sööt Jõgeva linnaraamatukogust, Mailis Paas Vaimastvere raamatukogust ning Laidi Zalekešina Mustvee raamatukogust.

Rutt Rimmeli sõnul on üleriigilisel raamatukogutöötajate mälumängul Jõgevamaa võistkonnal siiani väga hästi läinud, üsna sageli on saavutatud nii esimesi, teisi kui ka kolmandaid kohti.

Tuntud inimesed leti taga

Jõgeva maakonna raamatukogudes on traditsiooniks saanud, et üleriigiliste raamatukogupäevade raames teenindavad raamatukogudes kliente tuntud inimesed. Põltsamaa raamatukogus saab päev koos tuntud inimesega teoks esmaspäeval, 30. oktoobril, mis on ühtlasi raamatukogupäevade viimane päev.

Põltsamaal peetakse raamatukogupäevade ajal ka raamatulaata. Lisaks raamatutele on võimalus osta postkaartide komplekte, mida saab ise värvida ja mis on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. Selline kaardikomplekt on ka suurepärane jõulukingitus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus