Põltsamaa puhkpilliõpilased olid üle-eestilisel konkursil edukad

Oma vanusegrupis said trompeti erialal kolmanda koha Mattias Haamer, eufooniumimängijatest võitis esikoha Kaido Vals, metsasarve erialal tuli teisele kohale Miikael Haamer ning trombooniõpilastest saavutas kolmanda koha Sander Kadastik. Kõik neli on Eino Georgi õpilased. Maria Krjukova flöödiõpilane Heili Rosin tõi aga Põltsamaale teise koha (esimene koht jäi seekord välja andmata). Kahe nädala pärast Tallinnas toimuval konkursi laureaatide kontserdil astuvad üles ka põltsamaalased.

            Kevadised konkursid Eestimaa muusikakoolides on iga-aastane tava. Vabariiklikku lõppvooru pääsevad läbi tiheda sõela aga tublimatest tublimad. Seal väljapaistvate tulemusteni jõudmine on aga juba eriline saavutus.

            Kõigepealt valitakse oma koolis välja eriala parimad, kes saadetakse võistlema regioonivooru. Jõgevamaa kuulub koos Tartu linna ja maakonnaga Tartu regiooni, kus konkurss korraldati 10. ja 11. märtsil. Seal osales Põltsamaa muusikakoolist kolmteist õpilast, kellest enamik vääris äramärkimist või sai mingi auhinnalise koha. Nii olid Põltsamaa muusikaõppurid Tartu regiooni muusikakoolidest kokkuvõttes kõige edukamad. Regiooni- ja lõppvooru vahele jääb aga veel nn salvestusvoor, mis tähendab, et helisalvestised konkursi parimate esinemistega kuulab üle ?ürii ning teeb oma otsuse, keda üldse lõppvooru kutsuda.

            Aprilli kolmandal nädalal sõidab aga õpetaja Maria Krjukova koos oma õpilaste, 16-aastaste Heili Rosina ja Heldi Kulbiga ning 10-aastase Kaisa Penijäineniga, Lätimaale rahvusvahelisele flöödikonkursile.   

 VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus