Põltsamaa poisid said kodulinnas peetud võistlustel tubli medalisaagi

Kaheksandat korda Põltsamaal peetud Eesti õpilaste meistrivõistlustel vabamaadluses proovisid võimeid  101 poissi 19 spordiklubist. Üksteiselt mõõtu võtma oli tulnud Eesti noormaadlejate paremik. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots soovis avakõnes tugevat tahet  võistlejatele  ning huvitavaid elamusi pealtvaatajatele. Seejärel algas pingeline rammukatsumine.

Sander Kütile esimene kuldmedal

Oma jõuvarusid ja osavust suutsid meisterlikult rakendada Põltsamaa Spordikooli  maadlejad. Kaheksandat  aastat maadlust harrastav Sander Kütt oli senini võitnud kolm medalit,  seekordsetel meistrivõistlustel sai ta aga oma esimese kulla.

“Tänavuste tulemuste järgi  on Sander arvestatud Eesti noortekoondisse vabamaadluses ning  võistleb tuleval kevadel sel spordialal Euroopa noorte meistrivõistlustel.  Tõsine spordipoiss kuulub ka Eesti sumo noortekoondisse ja omab eeldusi eduks  kreeka-rooma maadluses,”  iseloomustas treener Arved Külanurm oma õpilast.

Kuldse tulemusega lõppesid võistlused ka Henri Kukkele, kes kaitses möödunud aastal võidetud meistritiitlit. Arved Külanurme sõnul paistab ka Henri Kukke silma sportliku mitmekülgsusega, sest on tänavu tulnud kaks korda Eesti meistriks sumos ning Eesti noortemeistriks ja karikavõitjaks rannavõrkpallis.  Samuti võib teda pidada märkimisväärselt tubliks jalgpalluriks, sest ta on osalenud Eesti noorte meistrivõistlustel jalgpallis.

Kolm pronksmedalit ja rõõmus üllatus

Sander Saar on varem välja maadelnud medalikohad Eesti meistrivõistlustel. Tänavuste meistrivõistluste saavutuseks oli hõbemedal, sest finaalis tuli leppida punktikaotusega.

Rikkalikuks kujunes  Põltsamaa poiste  pronksisaak. Eesti õpilaste meistrivõistlustel esmakordselt osalenutest võitsid seda värvi medalid Hendrik Orion, Puurmani koolipoiss Allar Rähn  ja Ahti Pärnsalu.

“Ahti alustas maadlustreeningutega tänavu sügisel, mistõttu on põhjust tema kiiret medalivõitu tõeliselt rõõmsaks üllatuseks pidada,” ütles Arved Külanurm. Pronksi võitis ka  Lustivere kooliõpilane Ardi Andruse, kes on mitmekordne Eesti meister mitmetes maadlusliikides.

Samuti maadles pronksmedali vääriliselt möödunud aasta edetabelis Põltsamaa parim maadleja ning eelnevate aastate tulemuste põhjal  kolmekordne Eesti noortemeister Ander Vaher.

Arvestades möödunudaastast medalivõitu, võis esikolmikusse jõudmist loota ka Andre Kuldmalt, kes Tallinnast Põltsamaal maadlustreeningutel käib. Vigastuse tõttu esimesel mat?il tuli tal aga seekord võistlemine katkestada.

Parimaks maadlejaks Henri Kukke

Võistluste  parimaks maadlejaks tunnistati raskekaalu võitja Henri Kukke, kellel oli au ka lipp langetada. Meistrivõistluste üldkokkuvõttes jagasid esimest ja teist kohta  mõlemad  34 punkti kogunud Põltsamaa Spordikool ja Viljandi maadlusklubi Tulevik, kolmandaks jäi Kohtla-Järve Kuldkaru maadlusklubi 25 punktiga.

Mitmed Põltsamaa maadlejad olid sel võistlusel kohtunikeks. Vilistasid Ergo Andruse ja Sander Orion, lauakohtunikena jälgisid mängu Tõnis Rosenberg ja Aavo Olgo. “Kõigil nendel poistel on ette näidata eesti meistritiitel maadluses. Kohtunikena tegutsemiseks ongi vajalik eelnev maadluskogemus,” selgitas treener Külanurm.  

“Hea oli kuulda, et jäädi rahule võistluste organiseerimisega. See võimaldab Põltsamaa Spordikoolil samasugused võistlused ka tuleva aastal korraldada. Kordamineku eest võlgneme tänu ka sponsoritele.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus