Põltsamaa poisid hoiavad rallikrossi meistrivõistlustel ohje enda käes

Kaks nädalavahetust järjest on peetud Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste etappe ning mõlemal võistlusel on näidanud häid sõite Põltsamaa Yellow Racing Team’i sõitjad Arvo Kask ja Janno Õis.

 

Eesti rallikrossi meistrivõistluste avaetapp peeti 21. mail LaitseRallyPark’is. Kolmekümne ühe starti tulnud sõitja hulgas oli ka neli läti rallikrossi sõitjat. Kõige arvukamalt oli startijaid Division1A (D1A) ja ERK 2000 klassis.

Division1A klassis startis ka viis Põltsamaa rallikrossiklubi Yellow Racing Team’i noormeest. Parima sõidu neist tegi Arvo Kask Volkswagen Golf II-ga, lõpetades finaali kolmandana. Temast ei jäänud väga kaugele maha tiimikaaslane Janno Õis, kes lõpetas finaalsõidu kuue sekundikümnendiku võrra hiljem. D1A klassi võitis lätlane Reinis Safonovs.

Eelmisel aastal juunioride vanuseklassis meistritiitli võitnud Alvar Kuusik sõidab tänavu ERK 2000 klassis. Laitse etapi lõpetas Kuusik viiendana. Ainukesena esindas tagaveoliste klassis Yellow Racing Team’i Andrus Karu, kes roolis oma Vaz 2105-e üle finišijoone kolmandana.

Möödunud laupäeval sõideti meistrivõistluste teine etapp Misso rallirajal. Enim põnevust pakkusid pealtvaatajatele selgi korral Division1A klassi sõitjad. Sarnaselt avaetapile oli Misso rajal väga heas hoos lätlane Safonovs. A-finaalis startis Laitses teise koha saanud Janno Ligur alles kuuendalt positsioonilt. Tagareast startimine õnnestus sellegipoolest hästi. Ligur nullis esimeses kurvis nimekaimu Janno Õisi sõidu, surudes konkurendi kuuendale positsioonile.

Lätlane haaras liidripositsiooni enda kätte, teda asusid jälitama Arvo Kask, Andre Kurg ning Janno Ligur. Lätlase auto ei käitunud Misso pehmel rajal nii kuulekalt kui möödunud nädalavahetusel Laitses. Safonovst jälitanud Kask proovis olukorda enda kasuks pöörata ning lätlasest mööduda, kuid manööver ebaõnnestus. Seda kasutas omakorda ära Kurg, kes möödus õnnelikult Arvo Kasest.

Sõidu lõpplahendus saabus siiski alles viimase ringi viimases kurvis. Finišijoone ületas esimesena järjekordselt lätlane Safonovs. Edasi muutus olukord põnevaks, sest Andre Kure autol kadus segastel põhjustel jõud ning temast möödusid Ligur ja Kask. Kuigi Janno Ligur ületas finišijoone 0,1 sekundit enne Arvo Kaske, ei saanud ta teist kohta endale. Nimelt oli Ligurile antud 10 karistussekundit kaasvõistlejate rammimise eest, mis paigutas ta kuuendale kohale. Seega kuulus võistluste teine koht Arvo Kasele.

Tabeliseis pärast kahte EMV etappi on alljärgnev. D1 klassi juhib 40 punktiga Pait Reiman. D1A klassi eesotsas on Arvo Kask 38 punktiga, Janno Õis hoiab selles tabelis 28 punktiga viiendat kohta. Alvar Kuusik on kahe etapi järel ERK 2000 klassis neljandal kohal ning Andrus Karu asetseb tagaveoliste masinate klassis viiendal positsioonil.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus