Põltsamaa plaanib soojafirma osaluse müümist

Oktoobrikuisel Põltsamaa linnavolikogu istungil arutasid linnavolikogu liikmed võimalust müüa linna osalus soojust tootvas ettevõttes Fortum Termest samale firmale. Müügist saadavat raha plaanib linn kasutada Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lille tänava koolihoone ja lasteaia Tõruke  katuse remondiks.

Põltsamaa linnale kuulub 2739 Fortum Termest aktsiat. Põltsamaa linnavolikogu arengu- ja ettevõtluskomisjoni ettepanekust lähtuvalt oktoobris otsust Põltsamaa linna osaluse müümise kohta ei langetatud. Nüüd on müük Fortum Termestile uuesti päevakorral ning seetõttu informeeris Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots linnavolikogu liikmeid seda teemat puudutavast hetkeseisust.

Aiaotsa sõnul on kiri, millega linn osaluse müügisoovist teatab,  jõudnud Fortum Termesti Tallinna peakontorisse ja saadetud tõlgituna edasi firma Soomes asuvasse peakontorisse. Linnapea teatel on ka Võru linn huvi tundnud,  kui suur on Põltsamaa linna poolt soojusettevõttele võõrandatava osa väärtus, sest Võruski ollakse huvitatud osaluse müümisest Fortum Termestile.

“Ma loodan, et jaanuari lõpuks on Põltsamaa linnal Fortum Termesti otsus olemas,” lausus Aiaots.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus