Põltsamaa piirkonnal oma turismikataloog

Turismikataloogi pealkirjaga ?Põltsamaa ? puhkus Kuningalinnas? välja andmine sai teoks ettevõtjate vahelise koostööprojektina, mille algatas osaühingu Bueno juhataja, Heleni külalistemaja peremees Vitali Goro?ko. ?Olen arvamusel, et üksikutel Põltsamaa ettevõtetel pole ökonoomne turismimessidel osaleda. Küll aga võiksid paljud piirkonna firmad sellistel üritustel end koos esitleda ja tutvustada. Seetõttu tegin omakandi ettevõtetele ja asutustele ettepaneku anda ühiselt välja turismikataloog. Sealt saab turist ülevaate ajaloo- ja kultuuriväärtustest, majutamis- ja toitlustamisvõimalustest, bensiinijaamadest, autoteenindustest ja muustki huvipakkuvast. Tekstid on kataloogis eesti, soome, inglise ja vene keeles.? Turismikataloogi koostas Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav, kes on ka varem ilmunud Põltsamaa-aineliste trükiste autoriks olnud. Kujundustöö tegi osaühingu Vali Press kunstnik Riina Soom.

?Kataloog jätab igati sümpaatse mulje ja võimaldab kindlasti Põltsamaa regiooni edukalt ?müüa? nii Eestis kui kaugemalgi. Loodetavasti ostavad selle endale võimalikult paljud meie piirkonda saabuvad külalised,? märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Turismi- ja ehitusettevõtja Vitali Goro?ko avaldas arvamust, et Põltsamaa ettevõtjad võiksid teha ka edaspidi koostööd turismivaldkonnas. ?Järgmiseks suuremaks projektiks võiks olla suurte turismikaartide valmistamine ja nende paigaldamine Põltsamaa linna ja Jõgeva maakonna piirile,? ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus