Põltsamaa piirkonna ettevõtlust tutvustav päev tuleb neljapäeval

Koostöös Põltsamaa piirkonna ettevõtjate ja omavalitsustega (Põltsamaa linn, Põltsamaa vald, Pajusi vald, Kolga-Jaani vald Viljandi maakonnast) küsitleti piirkonna koolide õpilaste seas Põltsamaal ja Põltsamaa piirkonnas võimaliku elamise-töötamise kohta tulevikus, teatas Põltsamaa linnavalitsus. Uuringust selgus, et enamasti ei ole noored teadlikud siinsetest pakutavatest töövõimalustest.

Eesmärgiga tutvustada noortele perspektiivseid töötamisvõimalusi kodupiirkonnas, otsustasid piirkonna omavalitsused, koolid ja ettevõtted tänavu korraldada ettevõtlusalase teabepäeva kooliõpilastele.Tänavu külastatakse Põltsamaa Felixit, Puit-Profiili, E-Piima Põltsamaa Meiereid, Koneskot Mällikveres, Kitzinger-Progressi, Viraitot, Vali Pressi, Vooremaa Teid, Põltsamaa Graniiti, TK-Teami

Ettevõtteid külastavad Kolga-Jaani PK, Leie PK, Lustivere PK, Adavere PK, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Põltsamaa Ametikool, kokku ligi 400 õpilast koos õpetajatega.

Transpordi eest kannab hoolt külastatavate ettevõtete abiga Eltor, Põltsamaa Vallavalitsus ja Kolga- Jaani Vallavalitsus. Päeva koordineerimisel on põhirõhk Põltsamaa Linnavalitsusel koos ümbruskonna valdadega.

Kavas on muuta ettevõtlust tutvustav päev traditsiooniks, st et igal aastal oleks võimalus 9. ja 12. klassi õpilastel tutvuda kohalike ettevõtetega.

Osa Põltsamaal ja selle ümbruses tegutsevatest ettevõtetest on koondunud 1992. aastal asutatud Põltsamaa Ettevõtjate Liitu. Liit on korraldanud koostöös Põltsamaa linna ja teiste piirkonna omavalitsustega mitmel aastal kevadel piirkondlikke ettevõtluspäevi.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus