Põltsamaa pakub kodumaist veini ja käsitööd

Laupäeval, 5. juulil toimub Põltsamaal taas traditsiooniline veinipäev. Seekord pakutakse lisaks veinile   ka käsitöö tegemise ja ostmise võimalust. Veinipäev jõuab haripunkti rahvapeoga.

Tänavu toimub veinipäev kahes osas: hommikune osa Põltsamaa Lossihoovis ja teine lauluväljakul. Suur käsitöölaat avatakse lossihoovis juba kell seitse hommikul.

 “Meie käsitöölaada põhirõhk on eestimaisel käsitööl,” ütles Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõunik Maimu Kelder. Laadalised saavad kodumaist käsitööd imetleda ja osta, aga ka ise teha proovida. Selleks tegutsevad lossihoovis mitmed töötoad, õpetatakse viltimist, tikanditehnikat ja palju muud. Eraldi on mõeldud ka lastele, keda ootavad mitmesugused põnevad ettevõtmised.

 Laadale terve perega

“Ootame laadalisi kohale ikka terve perega, pääs lossihoovi maksab 5 krooni, mis on sümboolne hind. Müüdud piletite arvu järgi me saame ka ülevaate, kui palju inimesi meid päeva jooksul külastab. Allameetrimehed aga saavad loomulikult tasuta sisse,” rääkis Kelder.

Tegevus lossihoovis kestab kella neljani, selle aja jooksul saab nautida Põltsamaa piirkonna isetegevuslaste etteasteid, vaadata Põltsamaa Kunstikooli töid, aga ka võistu liha grillida.  Ja loomulikult saab kogu pere vahepeal kõhu täis süüa.

Veinipäeval on avatud Felixi veinikelder, oma toodangut pakub ka Võhu vein ja soovijatel on võimalus läbida ka veinide koolitus-degustatsioon, mida teeb Dunkri kaubanduse AS. Selleks on aga vaja ette registreerida telefonil 520 6392 või 7762270. Degusteerimiskoolituse pilet maksab 50 krooni ja koolitus kestab kella 12-14 päeval.

 Harilik suvine pidu

Kell seitse õhtul algab kontsert Põltsamaa lauluväljakul, mis kestab kuni kella kaheni öösel. Korraldajate sõnul on tegemist täiesti hariliku suvise rahvapeoga. Esinevad ansamblid Vägilased ja Skafaktor, samuti on kavas folkshow ETA tantsijatelt. Veinipäeva juht on Peep Puis.

Tantsuks mängivad ansamblid PS Troika ja Karavan, keskööl toimub traditsiooniline ilutulestik. Tavapilet rahvapeole maksab 150 krooni, pensionärid, õpilased ja üliõpilased saavad pileti 100 krooniga.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus