Põltsamaa on Eesti väikelinnade 35. suvemängude üldvõitja

Vabariigi väikelinnade (kuni 10 000 elanikku) 35. Suvemängud korraldas Suure-Jaani linn. Kergejõustikus võisteldi neljas vanusegrupis. Veel olid kavas naiste ja naisveteranide ning meeste ja meesveteranide võrkpall, triatlon, juhtide kolmevõistlus, bridz paaridele, petank, välkmale ja kalpüük. Osa võttis 16 väikelinna. Suure-Jaani osales kõikidel aladel, Põltsamaalt polnud võistlemas naisveterane-võrkpallureid, Elva ei teinud kaasa triatlonis. Jõgeva võistles välkmales, kus saavutas I koha (Hugo Päären, Aarne Kalep, Arnold Jakobi), samuti meeste võrkpallis, bridzis ja kergejõustikus.

Kergejõustiku võitsid Suure-Jaani sportlased. Põltsamaa oli kuues, Jõgeva kümnes. Heino Põldoja sai esikoha meesveteranide II grupis 1500 m jooksus. Põltsamaa kergejõustiklastest jõudsid esikolmikusse Anneli Taresaar naisveteranide I klassis (kuulitõukes I koht), Liis Emajõe (II koht tütarlaste 800 m jooksus), Jane Tedremaa (III koht tütarlaste kaugushüppes), Elvi Korjus (III koht naisveteranide II grupis kuulitõukes), Uno Valdmets (II koht meesveteranide I grupis kuulitõukes, III koht raskusheites), Siim Emajõe (III kohtmeeste 1500 m jooksus) ja Rene Voitk (III koht noormeeste kaugushüppes).

Võrkpallis jäid Põltsamaa mehed I-II koha mängus alla Elvale, kus mängisid väljapaistvalt Eesti koondislane Marek Pihlak ja Priit Luik. Põltsamaa parimatena väärisid kiidusõnuErko Valdmets ja Reimo Alas. Jõgeva meeskond ega Põltsamaa naiskond võidurõõmu maitsta ei saanud. Nii naistest kui naisveteranidest võitis Elva, meesveteranidest mõnevõrra üllatusena Otepää.

Juhid võistlesid korvpalli vabavisetes, kus Põltsamaa spordiau kaitsnud Margus Ääremaa ja Mart Joosep olid kolmandad õhupüssist laskmises (saadi neljas koht) ja jalgratta vigursõidus, kus oldi esimesed. See tagas ka võistkondliku esikoha.

Triatlonis olid imelised Liis, Siim ja Taavi Emajõe. Siim oli meestest esimene, Taavi kolmas, Liis naistest teine. Nii saadi teine esikoht Põltsamaale.

Bridzis paaridele mängisid olude sunnil esmakordselt kokku Ants Meerits-Kalle Ojassalu, kui nad tõmbasid 17 paari hulgast järjekorranumbriks 1 ja tulidki esimeseks. Teisele kohale tulnud paar Lüdig-Haavala Türilt on vabariigis mitmeid auhinnalisi kohti võitnud. Neid edestati seekord 14 punktiga. Hinnatav oli ka Jõgeva mängijate Hillar Ruusi-Toivo Vähi kolmas koht.

Petankis oli Põltsamaa I võistkond (Vaige Ant, Jüri Pärna, Vladimir Valejev) kolmas, teine võistkond neljas. Neljandaks jäädi ka kalapüügis. Petankis võidutses Suure-Jaani, kalapüügis Türi.

Üldparemusjärjestus saadi kergejõustiku ja nelja parema muu ala punktide summeerimisel. Põltsamaa kogus 186 punkti.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus