Põltsamaa oluline peatee 5. oktoobrist ajutiselt suletud

Taskari alltöövõtja, osaühingu Tekton objektijuhi Ermo Savi sõnul on  5. oktoobril plaanis sulgeda Põltsamaal Jõgeva maantee linna piires Selveri ringristmikust kuni Rahu tänavani. Kaevetööde ajal ei saa sellel lõigul liigelda veokid ega ka sõiduautod.

Esimeses järjekorras suletakse liiklus Selveri ringristmikust kuni Kungla tänavani. Sellel ajal tagatakse küll liiklemisvõimalus sõiduautodele. “Inimestele, kes elavad kaevetööde alaga piirnevatel kinnistutel, peame tagama läbipääsu nagunii,” lausus Ermo Savi.

Alates Selveri ringristmikust katsetatakse uut, n-ö kinnise meetodi tehnoloogiat 35 meetri pikkusel lõigul, mistõttu teed üles kaevata ei plaanita. Seetõttu ei pääse alates 5. oktoobrist Selveri parklasse Jõgeva maanteelt. Sellel ajal pääseb sinna Tartu maanteelt. Ermo Savi sõnul püüavad nad sellel lõigul tööd võimalikult kiiresti lõpetada ning võimaldada uuesti sissepääsuvõimalus parklasse Jõgeva maanteelt.

“See 35-meetrine lõik jääb tõenäoliselt suletuks järgmisest kolmapäevast kuni reede õhtuni. Kui selgub, et uut tehnoloogiat sellel lõigul saab kasutada, siis tuleb see hiljem uuesti paariks-kolmeks päevaks sulgeda.”

Nendel päevadel, kui Jõgeva maanteelt ei pääse Selveri parklasse, ei ole võimalik sealtkaudu sõita ka Pärna tänavale. Selleks ajaks muudetakse tavapäraselt ühesuunalise liiklusega Pärna tänav kahesuunaliseks. “Pärast seda, kui tööjärjega Pärna tänava otsast kaugemale jõuame, võimaldame uuesti sinna sisse sõita. Selveri ringristmikule paneme kaevetööde ajaks üles Jõgeva maanteest kui tupiktänavast teavitava liiklusmärgi.”

Kui Jõgeva maanteel kaevetööd tehtud saavad, paigaldatakse veetorustik Rahu tänavale Jõgeva maantee ja Õuna tänava vahelisele teelõigule. “Sellele 100 meetrisele teelõigule veetoru paigaldamiseks üle kahe päeva ei kulu,” kinnitas Savi. Trasside paigaldamine tahetakse lõpetada 8. novembriks.

Ermo Savi sõnul uut asfaltkatet selleks ajaks sellel teelõigul veel olema ei pea. “Kuid ma siiski loodan, et 8. novembriks saab kõnealune teelõik ka uue asfaltkatte. Kui ka nii ei lähe, siis liiklemiseks avame me selle teelõigu 8. novembriks kindlasti. Paraku me ei tea, milline on vahepeal ilm, ja ei oska seetõttu ka väga kindlaid lubadusi anda,” lausus Savi.

Ka tuletõrjet ja kiirabi on Jõgeva maantee ajutisest sulgemisest teavitatud, samuti Jõgevamaa Ühistranspordikeskust ning sealtkaudu Põltsamaad teenindavaid kaugbussifirmasid.

Kaevetööd on kooskõlastatud maanteeametiga.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus