Põltsamaa noormees võitis meretagusel rallil esikoha

 

Hiljuti tuli Saaremaal peetud autorallil võistlusklassis E-10 esikohale Põltsamaal elav ja siinses ametikoolis autotehnikuks õppiv Alvar Kuusik koos kaardilugejast sõbra Riho Maalmaga.

Alvaril on meeles, et juhtis esimest korda autot nelja-aastaselt, kui isa süles “Žiguli” rooli keeras. Iseseisvalt sõitis ta aga autoga  põlluvaheteel teismelisena. Alvarist saigi tehnikahuviline just tänu isale Arvo Kuusikule, kes ta ka 2009. aastal  rallikrossivõistlusele kaasa võttis.

 

Esimene ralliauto kolme aasta eest

Alvar lausus, et ta isa polnud rallisõiduga tegelenud, aga jäärajal oli siiski natuke n-ö kätt harjutamas käinud. Huvist rallikrossi vastu soetasid nad 2010. aastal esimese ralliauto ja Alvar hakkaski selle alaga tegelema.

Esimese märkimisväärse tulemuseni jõudis ta 2010. aastal toimunud rallikrossil noorteklassis, kus talle hõbemedal kaela riputati.

Edu tiivustas ja vana ralliauto asemele muretseti 2011. aastal juba uus masin. Noorteklassist liikus Alvar edasi juba meesteklassi ja aastal 2010 saavutas ta Eesti rallikrossi meistrivõistlustel meeste klassis aasta kokkuvõttes kolmanda koha. Seejärel kadus aga see võistlusklass lihtsalt ära.

 

Koos sõbraga Mulgi rallil

Alates möödunud aastast asus Alvar osalema autorallidel. Erinevalt autokrossist, sõidetakse autorallit teatavasti koos kaardilugejaga, kelleks on Alvari hea sõber, põltsamaalane Riho Maalma.

Esimest korda osalesid nad eelmisel aastal toimunud Mulgi rallil, kus saavutasid kuuenda koha.

Alvar Kuusik on ka Eesti karikavõistlustel jäärajasõidus kahel viimasel talvel Eesti erinevais paigus toimunud etappidel edukalt osalenud. Tänavu mindi juba Saaremaa autorallile.

 

Lõpuni pidas vastu 13 masinat

Alvar Kuusiku sõnul oli talle endalegi üllatavalt kiirus väga hea ja see tõstis nad ralli võitjateks. Ralli toimus üle kogu Saaremaa, kusjuures Kuressaares toimus linnakatse. E-10 võistlusklassis, kus Alvar Kuusik ja Riho Maalma osalesid, alustas 28 rallimasinat, kuid lõpuni pidas vastu vaid 13 ekipaaži.

Autoralli on teatavasti üsna kulukas spordiala ja küsimusele, kust Alvar selleks tuge saab, lausus noormees, et tema suursponsoriks on ta isa, viimasel aastal on teda asunud toetama ka Põltsamaal tegutsev metallitööstus Romec Metall, samuti piimakarjakasvatusega tegelev ettevõte Viraito OÜ, lisaks veel üks erisikust sponsor.

Alvari sõnul oleneb järgmise aasta plaanide teostumine  sellest, kui tugevalt sponsoreid tema sportlikule tegevusele õla alla panevad. Järgmisel aastal saab autorallis teoks üheksa etappi, millest üks toimub aasta alguses Lätimaa teedel. Eestis peetakse etapid Tallinnas, Saaremaal, Virumaal, Tartumaal ja mujal.  Alvar Kuusiku sõnul on tema lähim eesmärk Eesti rallisõidus meistritiitel välja võidelda. Selleks tuleb kõik etapid kaasa sõita, mis omakorda eeldab sponsorite tuge.

 

Pärast ametikooli lõpetamist ülikooli

Meistritiitlini jõudmiseks  peaks Alvar kõikidel etappidel esimese kolme hulka jõudma ja see ei ole noormehe kinnitusel lihtne ülesanne, sest tuleb rinda pista väga tugevate konkurentidega.

Alvar Kuusikul saab järgmise aasta esimesel poolel Põltsamaa ametikool läbi  ning seejärel on tal plaanis umbes aastaks tööle minna.

Sealt edasi liiguvad noore rallimehe mõtted Riho Maalma eeskujul ülikooli suunas. Ka autoralliga tahab Alvar Kuusik  edasi tegelda ja lubab selle nimel endast parima anda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus