Põltsamaa noored viisid Siimusti lastekodu lapsed seiklema

Eelmisel esmaspäeval, 6. mail, tegid Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilased teoks projekti “Lõuna-Eesti looduselamused Siimusti lastekodu lastele”.

Siimusti lastekodu lapsed ning kasvatajad veetsid koos Põltsamaa õpilastega elamusterohke päeva Otepääl, kus külastasid Tehvandi vaatetorni ja Otepää seiklusparki.

Põltsamaa noored kirjutasid projekti kogukonna arengut toetavate noortealgatuste fondile kooli projektiõpetuse tunnis. Eesmärgiks oli pakkuda Siimusti lastekodu lastele seiklusrohke ning vaheldusrikas päev kaunis Lõuna-Eestis.

Koos mängiti ning jagati muljeid. Käisime Tehvandi vaatetornis, kust avanes väga ilus vaade Otepääle. Pärast seda said kõik ennast proovile panna Otepää seiklusrajal. Lastele meeldis seal pakutav väga. Päeva lõpus ootas meid Toidupada, kes valmistas grillitud kartuleid, grillvorsti, salatit ning morssi. Toit oli väga maitsev ning kõik said enne kojusõitu korralikult kõhud täis süüa. Päev lõppes Põltsamaa noorte tehtud meeneid jagades ning tänusõnu öeldes.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilased õppisid projekti elluviimisel meeskonnatööd ning ülesannete jagamist. Saime esimest korda kirjutada ise projekti ning selle ka ellu viia! Kindlasti oli selline ettevõtmine vastutusrikas, kuid kõik sujus hästi ning päev läks korda.

Siimusti lastekodu lastele meeldis ettevõtmine väga, noored pidasid juba plaane järgmiseks kohtumiseks Põltsamaa õpilastega. 15-aastase Kairi sõnul oli see päev väga vahva, talle meeldis sõbralik seltskond ning seiklusraja läbimine. 14-aastase Viktoria hinnangul oli päev tegevusrohke ning põnev koos toredate inimestega. 14-aastasel Kadil oli sellel päeval sünnipäev ning tema jaoks oli see parim sünnipäev üldse. Tore oli koos mängida ning ronides sai vahva seltskonnaga palju nalja.

Meie meeskonna jaoks oli nii Siimusti noorte kui ka kasvatajate poolne tagasiside väga positiivne. Oleme õnnelikud, et projekt õnnestus ning kõigile meeldis!

Projekti elluviimist toetasid Põltsamaa noorte ja elukestva õppe keskus (Noortealgatuse fond), aktsiaselts Seitung (Aivar Kokk) ning bussifirma Eltor. Oma panuse andis ka Siimusti lastekodu pere, kes kostitas kõiki osalejaid mahla ja küpsetistega. Täname kõiki toetajaid ning Siimusti lastekodu.

Projekti viisid läbi rühma juhina siinkirjutaja, lisaks Kerli Kudo, Eliise Terep, Jaanika Ojala, Viktoria Kirpu, Viktoria Usoltseva, Grete Marianne Leis, Aleksander Pukman ning abiks oli meile Annika Kallasmaa.

i

CARINA ARIA

blog comments powered by Disqus