Põltsamaa noored valisid endi hulgast aktiivseima

 

Reede hilisõhtul Põltsamaal toimunud peol valisid linna noored esimest korda endi hulgast aktiivseima. Finaliste on kokku viis ja nende vanus kaheksa kuni 21 aastat.

 

Kahjuks polnud Vooremaa trükkimineku ajaks aktiivseima noore inimese nimi veel teada, väljavalitu avalikustame lehe veebiväljaandes.

Valimine sai teoks seitse kuud kestnud noortealgatusprojekti “Täht on sündinud” raames. Üritust aitasid vedada aktiivrühma liikmed Kadi Nool ja Tuuli Kaeramaa, nemad on ka projekti vabatahtlikud juhid. 

Korraldavad kõik ise

Kadi Noole sõnul peaksid Põltsamaa noored tänu kõnealusele projektile veel aktiivsemateks muutuma, rohkem kõikvõimalikel üritustel kaasa lööma ning ise ka tulevikus uusi ja huvitavaid ettevõtmisi korraldama.

Tuuli Kaeramaa peab noortega tegutsemist väga huvitavaks. “Saime ise palju üritusi välja mõelda, peagi näeme loodetavasti ka tulemusi,” kinnitas ta.

Varem pole Põltsamaal iga kuu oma linna heaks noorteüritusi korraldatud. Eriliseks teeb projekti seegi, et noorsootööajad ei sekku, kõik teevad noored ise.

Kadi hinnangul poleks tähe-projekti finalistid üldse hakanud silma paistma, kui neil poleks olnud arvukalt võimalusi.

Finalistideks valiti välja need noored, kes on kõige rohkem üritustel osalenud ja ka ise midagi korda saatnud. Projektijuhi hinnangul oli finalistide valimine väga raske, sest aktiivseid noori on palju.

Tegelikult valivad Põltsamaa linna aktiivseima noore reedeõhtusel noorteüritusel nende kaaslinlased, andes oma hääle ühele viiest finalistist.  

Juventus jätkab huviringiga

Neljapäeval õnnestus Allika tänava noortemajas kolme finalistiga vestelda.

Kertu Liebert sattus projekti juhuslikult. “Õde kutsus mind appi üht üritust korraldama,” rääkis Kertu. Ta pani end kirja ja osales siis juba ka üritustel. Kertu sõnul andis tähe-projektis osalemine talle uusi sõpru ja tubli annuse aktiivsust. “Nüüd tahangi igal pool käia,” tõdes ta.

Üheteistaastane Marianne Nugis tuli enda sõnul noorteüritustele põnevust otsima. “Alguses tundus, et hakkab igav, aga juba teisel kokkusaamisel oli palju põnevam,” ütles ta.

Üheksa-aastase Sander Siilbeki soov oli eakaaslastega mängida ja uusi sõpru leida. Finaali pääsesid veel 19-aastane Kristo Leisalu ja kaheksa-aastane Hanna-Liisa Mölder.

Seitsme kuu jooksul leidsid noored endale meelepärast tegevust, samas võib tulemit tõlgendada ka selles võtmes, et noorsootöö ongi täht, mis leiab uut jõudu edasi areneda.

Projekti lõppedes jääb populaarsemateks tegevusteks valitud teemade pikaajalisem rakendus noorteühenduse Juventus korraldada. Tõenäoliselt saab see olema huviring.

Kadi Nool ja Tuuli Kaeramaa aga asusid Viljandi Kultuuriakadeemias huvijuhiks-loovtegevuse õpetajaks õppima. Mõlema soov on tulevikus Põltsamaa rannahoones avatavasse noortekeskusse tööle tulla.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus