Põltsamaa noored tõid lastele jõulurõõmu

Jõulude eelne aeg on eriti rõõmus ja helge, sest märgatakse rohkem üksteist ja püütakse kaasinimestele rõõmu valmistada.  Et aidata ja rõõmustada selliseid lapsi, kelle juurde päkapikud kuigi sageli ei jõua, korraldasid Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilased kolmapäeval heategevuskontserdi ja kohviku.

Kooli huvijuhi Sirje Ange sõnul pärineb idee selline ettevõtmine korraldada Alice Susilt, kuid see sai teoks eelkõige õpilasesinduse abil. Kaasa aitasid ka Põltsamaa linnavalitsuse sotsiaaltöö spetsialist Kaia Sarap ning ühisgümnaasiumi 10. ja 11. klassi noormehed.

Heategevusürituse avasõnad lausunud Siimar Kivisild rääkis, et on asju, mis ajas lakkavad, lagunevad, lahtuvad ja lahustuvad. Samas on ka asju ja tegevusi, millel on jääv väärtus. Üheks jääva väärtusega teoks on ikka ja alati olnud heategu. Tähelepanuväärne mõttetera on seegi, et kõik, kes me ehk heategevusele erilist tähelepanu ei pööra, ei oska aimatagi, kui väga me ise ühel hetkel head tegu ja abi vajada võime.

Heategevusürituse käigus koguti 360 eurot. Üritusele panid õla alla mitmed Põltsamaa kandi firmad, sealhulgas kuldsponsorina OÜ Romec Metall ning abikäe ulatas ka MTÜ Pajusi Valla Abikeskus.

Omapoolse panuse väikeste laste toetamiseks andsid ka Põltsamaa linnavalitsuse ja linnavolikogu esindajad ning lapsevanemad, samuti mitmed muusikaga seotud inimesed, nende seas ürituse idee autor Alice Susi.

Sirje Ange sõnul ei saanud nad mõistagi oma ettevõtmisega konkureerida päev hiljem Põltsamaa kirikus toimunud heategevuskontserdiga, kus laulis Koit Toome, kuid ürituse eesmärk oli sellegipoolest sama – teha kellelegi head ja valmistada rõõmu.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus