Põltsamaa noored on kergejõustiku neljavõistluses maakonna parimad

Eelmisel kolmapäeval peeti Jõgeva linna staadionil maakonna noorte meistrivõistlusi kergejõustiku neljavõistluses, kus olid kõikide vanuseklasside ja alade lõikes edukamad Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpilased.

Neljavõistluse aladeks on sprint, pallivise, kaugushüpe ning poistel 1000 meetri ja tüdrukutel 600 meetri jooks. Võistlusel osales veidi üle saja Jõgevamaa kooliõpilase. Kõige arvukamalt oli osalejaid C-klassi tüdrukute hulgas —  võistlustulle läks neid kakskümmend kaks.

Selles klassis oli ka kõige tihedam konkurents. Esimest ja teist kohta lahutas vaid viiskümmend kaheksa punkti. Teise koha saanud Kadi-Liis Viiar oli esimese koha saanud Anabell Traksist palliviskes, kaugushüppes ja 600 meetri jooksus küll edukam, kuid kaotas väärtuslikku aega 60 meetri sprindis, mis maksis talle esikoha.

Kõige ülekaalukamalt saavutas esikoha poiste D-vanuseklassis võistelnud Daniel Aganitš, kes edestas teiseks jäänud Janmar Reiljanit lausa neljasaja kahekümne punktiga. Aganitš oli kõikidest poistest konkurentsitult kiirem, joostes 60-meetrit täpselt üheksa sekundiga. Ta oli ka ainuke, kes sai kaugushüppes jagu neljast meetrist, parimaks jäi tulemus 4.11.

Võistlustel peeti ka omavalitsuste arvestust, kus parimaks osutusid Põltsamaa linna noorsportlased. Samas ei jäänud Põltsamaast kaugele maha ka Jõgeva linn, kes kogus vaid 131 punkti Põltsamaast vähem, mis on kogusumma 21 502 punkti juures üsna väike vahe. Omavalitsuste arvestuses osales üheksa linna ja valda. Kohal ei olnud Kasepää, Saare, Pajusi ja Pala valla noori sportlasi.