Põltsamaa noored ?jalgpallilaeval? Saksamaal

Noorsoovahetusel osalesid sellised riigid nagu Malta, Soome, Läti, Eesti, Portugal, Prantsusmaa, Kolumbia, Venemaa, Saksamaa, Iirimaa ? kokku 20 riiki.


Tänavajalgpalli eesmärgiks on pakkuda noortele eelkõige vaba aja veetmise võimalust. Mängu kaudu õpivad nad meeskonnatööd ning teistega arvestamist ja olema tolerantsemad. Tänavajalgpall on unikaalne mäng, sest seda saab mängida peaaegu kõikjal ? tarvis on vaid väikseid väravaid ning tavamõõdust veidi pisemat palli. Samas ajab asja ära ka tavaline jalgpall.
Enne mängu alustamist lepivad mängijad iga kord kokku reeglites, mida nad peavad järgima. Tänavajalgpallis ei võida need, kes löövad rohkem väravaid, vaid need, kes mängivad reeglite järgi: tunnustavad vastasvõistkonna poolt löödud väravaid, mängivad ausalt, võtavad meeskonda ka tüdrukuid, tunnevad rõõmu mängu ja mitte ainult võidu üle, annavad mänguvõimaluse kõikidele meeskonnakaaslastele jne.

Oma oskusi said näidata meiegi noored, kui nad võistlesid Saksamaa kohalike klubidega. Alguses tundus mäng olevat üsna raske, sest mängiti munakivist teel. Samas pole aga mingit ohtu, kui järgida reegleid ning mitte tõugelda. Meie noortel läks kõik õnneks ja vigastused jäid tulemata. Erakordseks tegi selle ürituse asjaolu, et meie võõrustajad olid ehitanud vanast kaubalaevast nn jalgpallilaeva. Nimelt oli laevale ehitatud kaks tänavajalgpalli väljakut, kus peeti võistlusi. Laev liikus alati meiega kaasa ja peatustel erinevates sadamates ka võisteldi.


Kuid ega Saksamaal ainult jalgpalli mängitud. Meie jaoks oli välja mõeldud ka teisi sportlikke tegevusi, mille seast saime ise valida, mida teeme. Nii otsustasimegi ühel päeval ette võtta kanuumatka. Matk toimus mööda Elbe jõge ja oli päris huvitav, sest nii laia jõe peal Eestis kanuutada ei ole küll võimalik. Ka ei kohta Eesti jõgedel nii palju vesiroose ja luikesid.


Järgmisel päeval aga võtsime ette jalgrattamatka, mille pikkuseks oli umbes 50 km. Rada kulges taas mööda Elbe jõe kallast. Vahepeal peatutigi, et teha värskendav suplus. Matk toimus mööda jalgrattateed, mis suures osas oli ka korralikult asfalteeritud. Vahepeal lubasime endale ka puhkepäeva ja nautisime Elbe jõge laevaga sõites.

Kuna meie Saksamaal viibimise ajal toimusid seal ka jalgpalli MM-i finaalvõistlused, siis oli ka nende ülekannete vaatamine meie õhtuses kavas. Nii vaatasimegi finaalkohtumist ?jalgpallilaeva? üles pandud suurelt ekraanilt.

Ka järgnevad õhtud olid meie jaoks sisustatud. Nii toimusidki õhtuti diskod, mis vahel laevas, vahel jälle rannas aset leidsid. Ühel õhtul aga korraldati turniir rannavõrkpallis, mis lõppes alles varahommikul.

Kõik meie noored jäid reisiga rahule, sest lisaks toredatele päevadele leidsid kõik uusi tuttavaid, kellega pärast projekti lõppu edasi suhelda. 

Marge Vilks, Põltsamaa ANK töötaja

blog comments powered by Disqus