Põltsamaa muusikakoolis käis külalisi mitmelt maalt

Esimese kontserdi andis noor pianist Mari Tammik, kes õpib Moskvas Gnessinite-nimelises Muusikaakadeemias. 17-aastane Mari Tammik on sündinud Hispaanias, kus ta on lõpetanud ka konservatooriumi. Moskvasse Gnessinite-nimelisse Muusikaakadeemiasse tuli venelannast pianisti ja eestlasest t?ellomängija Urmas Tammiku tütar Mari õppima juba 12-aastasena. Põltsamaal antud kontserdil võisid kuulajad osa saada andeka pianisti jõulisest suurte palade esitusest. Mari Tammik lubas tulla Põltsamaale esinema ka järgmisel aastal ning siis juba koos oma 12-aastase t?ellomängijast venna Martiniga. Eesti keelt siiski eesti juurte ja nimega noored kahjuks ei räägi.

Esialgu pidi Põltsamaale sõitma Gnessinite-nimelisest Muusikaakadeemiast ka kaks viiuldajat. Ühel neist ei õnnestunud aga saada viisat ja teine oli samal ajal seotud korraga mitmete muude üritustega. See-eest oli Mari Tammikuga kaasa sõitnud õppeasutuse keelpilliõpetaja Natalia Tatisheva, kes andis kooli viiuliõpetajatele ja mõnele õpilasele meistrikursuse viiuliõpetusest.

Moskvast Gnessinite-nimelisest Muusikaakadeemiast käidi Põltsamaa muusikakoolis kontserti andmas juba ka möödunud aastal, siis esinesid põltsamaalastele kaks viiuldajat ja üks t?ellist. Sidemed, mis on alguse saanud suvistest keelpillimängijate suvekoolidest, kestavad loodetavasti edaspidigi.

Teine külalisesineja, mustanahaline kitarrist Jyrki Myllärinen tuli Põltsamaa muusikakooli esinema Soomest, aga juuripidi on pärit hoopiski Itaaliast, sündinud Naapolis ning lõpetanud ka sealse konservatooriumi. Põltsamaa muusikakoolil oli sellest kontserdist võimalus osa saada tänu kooli kitarriõpetajale Peep Petersonile, kes on Eesti Kitarriseltsi juhatuse liige. Jyrki Myllärineni kontserdi korraldaja oligi Eesti Kitarriselts koos Soome Instituudiga. Esineja võlus publikut suurepärase mängutehnika ja lüürilisusega ning demonstreeris mitmesuguseid nippe ja trikke, mida kitarriga võimalik teha, samas mängis ka eriliselt hästi Bachi teoseid. Külalise loal võeti tema esinemine filmilindile ning seda on plaanis edaspidi kasutada õppematerjalina.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus