Põltsamaa muusikakoolis alustas tööd kitarriosakond

Tegelikult alustati kitarriosakonna avamisega jaanuarikuu keskpaiku, kui vastuvõtt välja kuulutatud sai ja huvilisi oodati. Direktor Anne Kausi sõnul kogunes kitarrimängu õppida soovijaid üle ootuste palju ning paratamatult tuli teha mingi valik.

Neljakümnest huvilisest on lõplikult sõelale jäänud viisteist. Õpetajaid on nüüdseks kaks. Lisaks jaanuaris tööd alustanud Otepää muusikakooli kitarriõpetajale Peep Petersonile, kes on ühtlasi üle-eestilise kitarriseltsi juhatuse liige, alustas sellest nädalast tegevust ka H. Elleri nimelise muusikakooli õpetaja Peeter Prints. Viimane õpetab lisaks klassikalisele kitarrile ka soolokitarri.

Eriti huvituvad kitarrimängust poisid ning kooli õpetajatepere rõõmuks on kodudest välja tulnud mitmeid toredaid noormehi, kes seni omal käel kitarri harjutanud ja nüüd otsustanud professionaalide käe all õpetust saada.

Õppetöö toimub kahes rühmas. Nooremate seas, kes enne pole muusikat õppinud, korraldati muusikalised katsed ning vastuvõetutest moodustati ettevalmistusklass, kellest eeloleval sügisel peaks saama kitarriosakonna esimene klass.

Vanemas rühmas on enamus õpilasi 14-18-aastased, kes varem muusikakoolis mingit pilli õppinud. Alustatud on nii individuaal- kui ka grupitundidega.

Paljudel on isiklikud kitarrid olemas, aga kitarriosakonna avamiseks on koolis olemas ka kaks mullu Siiri Sisaski toodud kitarri. Ühe kitarri kinkis koolile aga Norra puhkpilliorkestri dirigent.

Ajutiselt tegutseb kitarriosakond praegu kultuurikeskuses, aga juba mõne nädala pärast asutakse tööle muusikakoolis, kus selle tarvis juurde saadud ruume praegu remonditakse. Kahe kitarriõpetaja koosmängu on aga Põltsamaa kultuuri- ja haridusringkonna inimestel juba meeldiv võimalus nautida olnud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus