Põltsamaa Muusikakoolile kehtestati uus õppetasu määr

 

Oma viimati peetud  istungil kinnitas Põltsamaa linnavolikogu Põltsamaa Muusikakoolile uue õppetasu määra Alates  käesoleva aasta 1. oktoobrist on see kaheksa protsenti valitsuse kehtestatud alampalgast õpilase kohta kuus. Numbriliselt teeb see 22.24 eurot.

Siiani oli õppetasu määraks 19.46 eurot ehk seitse protsenti alampalga määrast. Lisapilliõppeks tuleb maksta üheksa protsenti alampalga määrast ehk 25.02 eurot ja see tuleb maksta lapsevanematel.

Põltsamaa linna haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Uno Valdmets lausus, et tema juhitud komisjon kohtus muusikakooli esindusega ja sellel kohtumisel jõuti seisukohale, et linna huvikoolid peaksid teistest omavalitsustest tulevate laste  kooli vastu võtmisel rakendama ühtseid põhimõtteid. Valdmetsa sõnul tuleks nõuda omavalitsustelt garantiikirja selle kohta, et ollakse nõus sealt kooli tulnud lapse eest Põltsamaa linna poolt huvikoolidele kehtestatud kohamaksu maksma.

Arengu- ja ettevõtluskomisjoni esimees Andres Vään nentis, et kahtlemata on kõigi maksumäärade tõstmine ebapopulaarne  otsus. Samas on Andres Vääni sõnul teada, et viimase aasta jooksul on Põltsamaa linnas vähemaks jäänud umbes 300 maksumaksjat, mis tähendab, et eelarve muutub järjest pingelisemaks. Kui lisada siia veel juba ette teada hinnatõusud alates elektri- ja soojusenergia kallinemisest, siis polnud muusikakooli kohamaksu hinna tõstmisest pääsu.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus