Põltsamaa muusikakool käis kevadkontserte andmas

Esmaspäeval suunduti esimese kontserdiga Pisisaare kooli ning kaks kontserti anti Lasteaed-Algkoolis Tõruke ? üks lasteaia-, teine kooliealistele. Teisipäeval viis buss pillimehed Esku Lasteaed-Algkooli ja Adaverre. Lisaks sellele käisid muusikakooli lapsed märtsi lõpus esinemas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algklassiõpilastele. Aprillikuu lõpus oodatakse traditsiooni kohaselt muusikakooli saali lasteaia Mari mudilasi.

Kontserdi kava pannakse kokku eelkõige vastavalt kuulajate vanusele. Lasteaialastele püütakse tutvustada võimalikult palju erinevaid pille ning kõnelda igast muusikainstrumendist oma lugu, samas anda neile ka muusika kuulamise kogemust.

Koolides antavad kontserdid on seatud nii, et samast koolist muusikakoolis käivad lapsed oma koolikaaslaste ees esineda saaksid. Kui varem jõuti kontserdireisidega ka naabermaakonda Kiriverre ja Kolga-Jaani, siis tänavu piirduti vaid oma maakonnaga. Sõidud on muutunud kulukamaks ning neist paikadest pole enam eriti palju Põltsamaa muusikakoolis käijaid.

Kava kujunes igas kontserdipaigas erinevaks nii ülesehituselt kui ka esinejate poolest. Kõikidel kontsertidel tegi aga kaasa noorema astme saksofoniansambel.

Õige mitmeid esinemisi seisab ees kooli värskel sümfoniettorkestril, kes astub kuulajate ette nii Põltsamaal korraldataval tervisepäeval kui ka ettevõtluspäeval. Nädala pärast mängitakse aga Jõgeval, kui toimub Tartu regiooni muusikakoolide ühine kevadkontsert.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus