Põltsamaa Motiiv SK 10 lõpetas hõbedaga

Saalijalgpalli Eesti meistrivõistlustel kaotas Põltsamaa Motiiv SK 10 viimases mängus kodusaalis meistrikulla võitnud FC Pae Unitedile 4:5 (2:2). Turniiri 22 punktiga lõpetanud Põltsamaa naiskond pälvis teist aastat järjest hõbemedalid.

Terve turniiri võidult võidule sammunud Pae naiskond asus küll juba 4. minutil 2:0 juhtima, aga Põltsamaa ei murdunud ning osutas meistrile erakordselt südi vastupanu. Juba kolm minutit hiljem jõuti Mariana Keesi ja Diana Belolipetskaja väravatest viigini.
Teise poolaja algul pääsesid külalised taas 3:2 ette, kuid 20 sekundit hiljem Samanta Uueda viigistas. Veel minut ja Pae juhtis taas – 4:3. Aga 32. minutil õnnestus Samanta Uuedal taas viik jalule seada – 4:4.
Meisternaiskonda siiski haavata ei õnnestunud, sest 34. minutil lõid külalised otsustava 5:4 võiduvärava. Põltsamaa naiskonna viigiüritused enam vilja ei kandnud.
Kuigi ülejäänud neljal naiskonnal on veel üks mäng varuks, ei ohusta Põltsamaa teist kohta miski. Tabelijuht on FC Pae United 33 punktiga. Järgnevad Põltsamaa 22, Nõmme Kalju 16, Tallinna FC Ajax 12 punktiga ja JK Kuusalu Kalev, kellel punktiarve avamata.
„Ütleme nii, et hõbeda võitmisega tegime oma ära. Lati alt läbi ei läinud, kuid maksimaalsed soovid jäid täitmata,“ võttis tulemuse kokku Põltsamaa treener Silver Nõmmiksaar.
Tema sõnul suutsid nad kahes mängud olla võrdväärsed ka meistri vastu mängides. „Esimese mängu kaotasime ju 0:1 ja viimase 4:5, aga meie suur võimalus luhtus teises mängus väravavahi vigastusega. Kokkuvõttes jäi natuke puudu,“ tõdes Nõmmiksaar.
Rääkides järgmisest sisehooajast, oli Nõmmiksaar veel napisõnaline. „Mis saab, veel ei tea. Samamoodi jätkata, kui me ei saa teha ühistreeninguid, pole mõtet. Ma ei näe sel ideed. Ühistreeninguid saaksime aga teha ainult Tallinnas. Eks see ole mõtlemise koht. Ühistreeningute puudumise taha jäi ka tänavu kõrgem koht,“ lisas treener Nõmmiksaar.