Põltsamaa memme-taadi suvepidu Eesti Vabariigi juubeli auks

Pühapäeval kell 16 algab Põltsamaa lauluväljakul memme-taadi suvepidu, mis peetakse tänavu Eesti Vabariigi juubeli auks. Peol esineb enamik ümberkaudseid isetegevusrühmi, külla oodatakse tantsurühmi ka kaugemalt.

Peo korraldaja  ja rühmituse „Kuldne Iga“ esinaine Maire Lainurm korraldab seda memme-taadi suvepidu juba kümnendat aastat. Põltsamaa Kultuurikeskuses tegutseb viis isetegevusrühma, mis on suunatud eakatele. Suvepeol esinevad neist rahvatantsuring „Tantsurõõm“ ja õhtut juhib Hilja Vaade. Kahjuks pidi segakoor „Leelo“ oma esinemisest loobuma, sest koori dirigent kukkus paar päeva tagasi nii õnnetult, et murdis jalaluu.

Eakate klubil on küllalt palju toetajaid, rahaprobleeme pole Lainurme sõnul neil veel ette tulnud. „Meie tegemistele on õla alla pannud Põltsamaa Linnavalitsus, Kultuurkapital ning ka Põltsamaa Roosiaed. Muidugi peame enamiku reisikuludest katma oma eelarve rahadega,“ ütles Lainurm. Siiski pole Põltsamaa isetegevuslased pidanud rahapuuduse tõttu ühtegi üritust ära jätma. „Kui mingi kohustus on endale võetud, siis tuleb ka sellest kinni pidada,“ lisas ta.

Suvepeoks hakati ettevalmistusi tegema juba talvel. „Tegime igal nädalal proove ning nädalavahetustel käisime mitmel üritusel ka esinemas,“ sõnas Lainurm. Põltsamaa eakate laulu-  ja tantsurühmad esinevad tänavu veel mitmelgi suurel üritusel, näiteks Kalevipoja kala- ja veefestivalil ning eakate päeval oktoobris.

Külalisesinejatest on Põltsamaale oodata Pala tantsurühma „Metsapiigad“, Imavere tantsumemmesid, Aidu segaansamblit, Lustivere segatantsurühma „Lustilised“ ja paljusid teisi isetegevuslasi. Kokku on Põltsamaa Eakate Liidul 14 sõpruskollektiivi, kellest enamik hea meelega ka memme-taadi suvepeol kaasa lööb. Kokku oodatakse Põltsamaale kuni 170 esinejat. Lisaks laulule ja tantsule on suvepeo külastajatel võimalik osa saada ka lõõgastavast massaažist, mida teevad kohapeal massaažiringi kasvandikud. Peole oodati ka nooremaid esinejaid, kuid kuna suvi on laagrite ja puhkamise aeg, siis laste tantsurühmasid on väga keeruline esinema saada. Vaatamata sellele, et üritusel esinevad vaid eakad, oodatakse peole igas vanuses huvilisi.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus