Põltsamaa maadlejad olid edukad

Võistlused avas Eesti Maadlusliidu president Priit Piilmann. Juunioride meistrivõistlustel osales üle 80  kuni 21- aastase maadleja ja nad olid kohale tulnud 16 Eesti maadlusklubist. 

Seatud eesmärgid suudeti täita

Põltsamaal korraldati juunioride meistrivõistlusi maadluses juba neljandat korda järjest. Nende võistluste põhjal pandi paika Eesti noortekoondis, kes esindab Eestit Euroopa juunioride meistrivõistlustel, mis saavad teoks 2.-7. juulini Makedoonias Skopjes. Põltsamaal toimunud võistlustel osalesid mõned  võimalikud kandidaadid, kes oleksid võinud Euroopa  meistrivõistlustele Eestit esindama minna, kuid sõelale jäi ainult üks. Põltsamaa oli võistlustel esindatud kaheksa maadlejaga, keda Jõgeva maadlusklubi “Ramm” seekord ei toetanud.

Arved Külanurme sõnul toimusid võistluste eel paari nädala jooksul kindla suunitlusega treeningud, mis aitasid kaasa Põltsamaa noormaadlejate tublile esinemisele. Põltsamaa maadlejad näitasid küllaltki ühtlast taset, sest kaheksast maadlejast seitse tulid medalile ning üks saavutas viienda koha.

Kaheksast kehakaalust nelja finaalis maadlesid ka Põltsamaa võistlejad. Kaheksast Põltsamaa maadlejast kolm – Mart Kohv, Ardi Andruse ja Ander Vaher – võistlesid tänavu viimast korda juunioride klassis. Nemad olid endale seadnud eesmärgiks lõpetada juuniorsportlase karjäär medaliga ning see neil ka õnnestus. 

Põltsamaa maadlejad võistlesid südikalt

Kolmes kergemas kehakaalus saavutasid esikoha Põltsamaa maadlejad. Kehakaalus kuni 50 kilogrammi võitis Põltsamaa maadlusklubi noormees Kaimo Aljas finaalkohtumises Eesti noortekoondisse kuuluvat ja mullu Euroopa juunioride meistrivõistlustel kaasa teinud Väike-Maarja maadlejat Jevgeni Hamidžanovit. See on treeneri Arved Külanurme hinnangul väga tubli saavutus. Kaimo Aljas on käesoleval aastal tulnud kahekordseks Eesti meistriks nii kadettide kui juunioride klassis. Kehakaalus kuni 55 kilogrammi olid Põltsamaa maadleja Hendrik Orioni vastasteks Euroopas võistlemas käinud maadlejad Viljandist ja Kohtla-Järvelt. Tänavu Hendrik Orion neid vastaseid veel võitnud ei olnud. Teiseks jäi Sten Orav Viljandi maadlusklubist “Tulevik”, kes oli Euroopa juunioride võistlustel saavutanud kaheksanda koha. Kehakaalus kuni 60 kilogrammi oli Põltsamaa Spordiklubi maadleja Aimar Andruse vastastest n-ö peajagu üle, kuigi ka tema konkurentide seas oli üks mullu Euroopa juunioride meistrivõistlustel osalenud noormees.

Kehakaalus kuni 66 kilogrammi saavutas Ander Vaher teise koha, jäädes alla vaid Kohtla-Järve maadlusklubi “Kuldkaru” võistlejale Gleb Belokurovile. Sedagi vaid napi ühe punktiga. Kehakaalus kuni 74 kilogrammi ei suutnud keegi üle olla Põltsamaa võistlejast Ardi Andrusest, ka mitte teiseks jäänud kuulsa purjetaja ja olümpiapronksi poeg Kristjan Tõniste. Kehakaalus kuni 84 kilogrammi võistlesid Põltsamaa maadlusklubist Kristen Oja ja Aleks Kikkas. Kristen Oja saavutas selles kehakaalus kolmanda ning Aleks Kikkas viienda koha. Kehakaalus kuni 96 kilogrammi ehk poolraskekaalus saavutas Mart Kohv kolmanda koha. Treeneri hinnangul oleks võinud Mart Kohv paremagi tulemuse saavutada, aga kooli kõrvalt pole tal olnud mahti täie koormusega treenida.

Kui võistkondlikud punktid kokku olid arvestatud, selgus, et Põltsamaa maadlusklubi oli võitnud esikoha suure ülekaaluga teiste maadlusklubide ees. Teiseks tuli üllatuslikult Tallinna maadlusklubi “Aberg” ning kolmandaks jäi Kohtla-Järve “Kuldkaru.” 

Eesti noormaadlejaid esindab Kohtla-Järve noormees

Treenerite nõukogu otsuse põhjal sõidab Euroopasse Eesti noormaadlejaid esindama Kohtla-Järve maadleja Gleb Belokurov. Põltsamaa kolm tublimat maadlejat Aimar Andruse, Hendrik Orion ja Kaimo Aljas on liiga noored, et Euroopa meistrivõistlustele pääseda. Ardi Andruse on seotud töökohustustega ja  sportimine tema elus hetkel tagaplaanil.

Maadlusvõistluse lõpusõnad lausus Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes riputas ka tublimatele maadlejatele medalid kaela.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus