Põltsamaa lossipäevad toimuvad kaks päeva järjest

Kui eelnevatel aastatel oli Põltsamaa rahvas harjunud, et suvine suurüritus Põltsamaa lossipäev toimub ühel päeval, siis sellel aastal jätkub tegevusi kahele päevale.


Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Janne Karu sõnul on tänavuse lossipäeva tegevused ja etteasted teoks kahel päeval seetõttu, et laupäeval, 13. juulil toimuvad samal ajal nii lossipäev kui ka Pajusi mudajooks.

„Kuna lossipäevast ning mudajooksust osavõtjad osaliselt kattuvad, on seetõttu mõistlik lossipäeva tegevused viia üle kahele päevale. Erinevaid tegevusi on sedavõrd palju, et neid ühele päevale ära mahutada ei ole võimalik,“ nentis Karu.

Kui Põltsamaa valla arengukava koostamise käigus küsiti, millisena inimesed soovivad lossipäevi näha, siis pakuti välja, et ühepäevase peo asemel võiks see toimuda kaks päeva. Nüüd on kultuurikeskuse juhi arvates põhjust katsetada, kuidas see õnnestub.

„Seekordsel lossipäeval osalevad Rakvere linnuse esindajad, kes korraldavad keskaegse seiklusmängu, mis kujutab endast tolleaegset võitlusprogrammi. Juba traditsioonilises paigas toimuval lastealal saab tutvuda Ranna rantšo loomadega, sõita poniga, proovida vibulaskmist. Jahimeeste saarekese juures on võimalus laenutada paate ning vesirattaid,“ loetles Karu. Laupäeval esineb nii vanemale kui ka nooremale põlvkonnale tuttav ansambel Kukerpillid.

Esimese lossipäeva lõpetab rahvapidu, kus esineb Mait Maltis koos pojaga, samuti nooremale publikule sobiv Reminders. Rahvapeole paneb punkti Svjata Vatra.

Pühapäeval, 14. juulil jätkatakse lossipäevi sportlike tegevustega väljapool lossihoovi. Muude sportlike tegevuste hulgas toimub vesine võistlusmäng. „See sobib kõigile, sest jõudu ei ole vaja kasutada,“ rääkis Karu. Mängitakse ka rätivõrkpalli.

Suurem osa tegevustest toimub pühapäeval Roosisaarel, kus on kohal nii grillijad kui ka lõõtspilli mängijad. Ka lossipäeva jooksu start ning finiš toimub Roosisaarel. Lühem, noorematele mõeldud distantsi pikkuseks on 500,6 meetrit ning täiskasvanute jooksu distantsi pikkuseks on 11,5 kilomeetrit.

Pühapäeval toimub ka toidufestival „Põltsamaa valla maitsed“. Festivalile on oodatud kõik, kes on valmis midagi grillima. „Grillima ei pea tingimata ainult liha, grillida võib ka muid toiduaineid. Inimestel on võimalus grillitavat maitsta ning grilltoitudele omapoolne hinnang anda. Nii valib publik välja Põltsamaa valla maitse,“ rääkis Karu.

Kolmapäeva ennelõunaks oli grillimisest huvitatuid vähe endast teada andnud, kuid Janne Karu loodab, et huvilisi tuleb paari päeva jooksul juurde.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus