Põltsamaa lossipäev koos 90aastaste linnade esindustega

Eeloleval laupäeval saab Põltsamaal teoks aasta suurim sündmus – 21. Põltsamaa lossipäev, mida tähistatakse koos teiste 90-aastaste linnade esindustega.


 Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Kadri Suni sõnul on tänavuse Põltsamaa lossipäeva näol tegemist pigem traditsioonilise ettevõtmisega. Küll astuvad lisaks kohalikele isetegevuslastele lossipäevaliste ette ka teiste 90-aastaste linnade külalisesinejad.

Külalised jõuavad ka Kamari veetrallile

Erinevalt eelmistest aastatest asub tänavu lasteala Põltsamaa lossihoovis, kus toimub enamik lossipäeva tegevustest. Varem asus lasteala teisel pool jõge Põltsamaa noortekeskuse juures. Batuudid pannakse ülesse Põltsamaa postkontori hoone kõrval asuvale muruplatsile. Tegelikult toimub samal päeval Põltsamaa lähistel Kamaris juba mitu aastat korraldatav Kamari veetrall. Kadri Suni sõnul on nad küll koos Põltsamaa valla esindajatega varem püüdnud linna ja valla üritusi selliselt planeerida, et need ajaliselt kokku ei langeks, aga seekord läks teisiti. Ka Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Janne Karu kinnitas, et juba eelmisel aastal lepiti kokku, et järgmine ehk siis tänavune Põltsamaa lossipäev saab teoks 9. juulil ja seda teadsid ka Põltsamaa valla inimesed. Janne Karu sõnul on see võib-olla isegi kasulik, et need üritused kokku langevad, sest siis ehk tuleb Põltsamaale rohkem inimesi, kes Põltsamaa linna ja Kamari paisjärve lahutava väikese vahemaa tõttu loodetavalt mõlemat üritust külastada jõuavad.

Põltsamaad näeb tänavu ka helikopterilt

Erinevalt varasematest aastatest palutakse tänavusel Põltsamaa lossipäeval linnaelanikke ja asutusi-ettevõtteid heisata riigilipud. Kadri Suni sõnul ta täpselt ei tea, kellelt see idee tuli, aga arvab, et selle võis välja pakkuda Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. Suni sõnul on ju tore kui linnaelanikud oma koduilinnas toimuvatele suursündmustele lippude heiskamise näol kaasa elavad.

Kultuurikeskuse direktori sõnul on toimub traditsiooniliselt köievedu üle Põltsamaa jõe, kuid selle erinevusega, et seekord proovivad omavahel jõudu 90-aastaste linnade võistkonnad. Janne Karu loodab, et kõigi nende linnade võistkonnad ka kohale tulevad, sest kutse selleks on neile kõigile esitatud ja ära pole veel keegi öelnud.

Vürtsi lisab tänavusele lossipäevale kindlasti võimalus heita Põltsamaale pilk helikopterilt. Janne Karu sõnul käisid nad koos helikopteriteenust pakkuva firma esindajaga vaatamas mitmeid kohti, kust helikopter õhku tõusta ja maanuda saaks. Sobiva paigana valiti välja Põltsamaa linnas Avovili kaupluse vastas Viljandi maantee ääres asuv plats, kus on piisavalt ruumi ja kus lennumasinast jäävad ohutusse kaugusse nii puud kui elektripostid ning kus on helikopteri õhkutõusmist ja maandumist silmas pidades sobiv pinnas. Ka luba Põltsamaal inimeste helikopteriga sõidutamiseks on juba olemas.

Janne Karule teadaolevalt maksab helikopteri sõit ühele inimesele 35-45 eurot. Esimesel lennutunnil saab soodsamalt lennata.

Põltsamaa kultuurikeskuse kunstilise juhi Vilve Pihti sõnul saab lossipäeval sõita Põltsamaa jõel nii mootorpaadiga kui kanuu laenutada. Samuti on lossipäeval võimalik hobusega ratsutada. See saab toimuma linnapargi territooriumil. Tänavuse Põltsamaa lossipäeva lõpetab ilutulestik, mille taustaks kõlab Põltsamaa ühisgümnaasiumi orkestri mängitav muusika. Tõsi, salvestatud kujul.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus