Põltsamaa lossihoovis toimetasid kummituste uurijad

Möödunud nädala öötundidel tegi Põltsamaa lossihoovis uurimistööd noortest jõgevamaalastest koosnev sõpruskond, kes huvitub paranormaalsetest nähtustest.

Sihtasutuse (SA) Põltsamaa Lossi Arendus juhataja Aare Järviku sõnul võivad kummituste  jälitamisest” välja kooruda mõnedki legendid, mis suurendavad veelgi huvi Põltsamaa möödaniku vastu.

Omalaadse harrastusega noored Juho Ikkonen, Ketruth Metsmees ja Jürgen Lüütsepp viibisid Põltsamaa lossis orienteeruvalt õhtu kella üheteistkümnest hommikul kella viieni. Päevasel ajal poleks selline tegevus üldse võimalik, kuna inimesed liiguvad, autod sõidavad. Siis pole võimalik tehnikaga midagi tõestada, sest kõike võib juba seostada inimeste tegevusega,” ütles Jürgen Lüütsepp.

Salvestada tuli varjatult

Huvi algas sellest, et iseendaga juhtusid seletamatud asjad, tekkis uudishimu ja soov vastuseid saada. Muidugi tahaks paljudele inimestele tõestada, et sellised asjad on olemas igapäevaelus. Seletamatute asjade kohta Põltsamaa lossis olime lugenud internetist ja rääkinud ka endise õpetajaga. Nüüd siis uurisimegi, kas seal toimuvad paranormaalsed tegevused või ei.

Avastasime, et seal on tõesti teatud tegevused, mis ei toimu aga inimeste läheduses. Kui me teatud kohtades viibisime, siis ei toimunud midagi, aga kui tehnika sinna jätsime ja ise ära läksime, hakkas salvestuste põhjal mõndagi juhtuma. Täpsemalt vajavad uurimistulemused veel analüüsimist. Meie töövahendite hulka kuuluvad diktofon, sülearvuti, kaks mikrofoni ja kuni kaheksa kaamerat,” lisas ta.

Kummitus” mainekujundajana

Jürgen Lüütsepp nimetas asjalikuks ja mõistavaks koostööd sihtasutusega Põltsamaa Lossi Arendus, kelle vastutulelikkus võimaldas öösel lossihoovis toimetada. Kummituste olemasolu üle võib lõpmatult diskuteerida nagu näiteks ka ufode eksistentsi üle. Noored võtavad oma harrastust tõsiselt ja siiralt. Küllap võib nende tegevus ja selle tulemuste võrdlemine ajaloosündmustega viia edaspidi mõnegi legendini, mis suurendab veelgi huvi Põltsamaa ja siinse lossikompleksi põneva ajaloo vastu.”

Kummitustel” võivad mainekujundajana üsnagi head omadused olla,” ütles SA Põltsamaa Lossi Arendus juhataja Aare Järvik.

Jürgen Lüütsepp, Juho Ikkonen ja Ketruth Metsmees on varem paranormaalseid nähtusi uurinud ka Kuremaa lossis ja teisteski paikades. Pole võimatu, et Kuremaa lossi minnakse uuesti.

Meil on plaanis juurde osta ka tehnikat, näiteks kaamera, millega saab filmida täiesti pimedas. Arvestades kvaliteetsete kaamerate hindasid, on tegemist kuluka huvialaga, aga loodetavasti saame kunagi rahad kokku ja tänu sellele ka paremaid tulemusi,” lausus Lüütsepp.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus