Põltsamaa lossihoovis tähistatakse vanavanemate päeva

Tuleval laupäeval Põltsamaa lossihoovis toimuval vanavanemate päevast inspireeritud sündmusel on mitme põlvkonna huvilistel võimalik täiustada oma meisterdamisoskusi, avardada silmaringi, proovida oma võimeid orienteerumises, kuulata  Põltsamaa muusikakooli õpilaste kontserti ning laulda ka ise.

Vanavanemate päevale pühendatud sündmuse korraldavad põltsamaalased, kes osalesid  Jõgeval läbi viidud mitmest õppepäevast koosnenud koolitusel “Tervise ilmajaam, koolitused kogukondadele”, mille korraldas Tallinna ülikool.

“Peresündmuse sissejuhatuseks esinevad lapsed muusikapedagoog Hiie Taksi juhendamisel. Seejärel lauldakse ühislaule. Avatud on kolm töötuba. Ühes nendest, mille nimi  “Tasakaal”,  meisterdatakse Põltsamaa lasteaia “Mari” õppealajuhataja Annika Kreitzmani ja SA Põltsamaa Tervis juhataja Merle Mölderi eestvedamisel looduslikest vahenditest õnnitluskaarte ja ehitatakse mängutorn.

Sama lasteaia liikumisõpetaja Merle Laanemäe viib läbi liikumismängu. Töötoas, kus õpitakse vanaaegseid tarkusi, on eestvõtjateks Pisisaare algkooli kehalise kasvatuse õpetaja ning treener Eva Andreller ja tervislike eluviiside propageerija Kaija Kits,” rääkis sündmuse  korraldaja Loreida Küppas.

“Päeva läbivaks teemaks on muinasjutt Punamütsikesest. Vanaema rolli nõustus lahkesti mängima lasteaia “Mari”  direktor Tiia Kaeramaa.  Töötubade juhendajad on aga kostümeeritud loomadeks, ” kergitas Küppas plaanidelt saladuskatet.

“Ootame lossihoovi vanaemasid-vanaisasid, emasid-isasid, lapsi ja lapselapsi nii Põltsamaalt kui ka kaugemalt. Sündmus on tasuta ja toimub teoks iga ilmaga, ” kinnitas ta.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus