Põltsamaa lossihoovis avati värkstuba

Põltsamaa käsitööseltsil on peatselt täitumas kümnes tegutsemisaasta ning see on üks selle linna liikmeterohkemaid ja toimekamaid mittetulundusühinguid. Oma ruumid seltsil aga senini puudusid. Nii tuli eri paikades koos käivatel käsitööharrastajatel töövahendeid ja materjale kogu aeg edasi-tagasi tassida. Üleeile kunagistes Tallinna Panga ruumides avatud värkstoa näol on käsitöötegijatel nüüd olemas koht, kus koos käia ning õpitube ja koolitusi korraldada. Käsitööseltsi esinaise Anne Üti sõnul on värkstoal ka paikkondlike rahvarõivaste alase nõustamikeskuse funktsioon: materjali on seltsil selle ülesande täitmiseks kogutud omajagu.

Käsitöid müüma selts värkstoas ei kavatse hakata, sest üks käsitööpood linnas juba on ja neilgi on tegemist, et ots otsaga kokku tulla. Ka pole lossihoov väljaspool turismihooaega just kuigi külastatav paik.

?Suvel peame katsuma värkstoa uksed siiski teatud aegadel külastajatele lahti hoida,? arvas Anne Ütt. ?See, mida me siin teeme, pakub kindlasti huvi turitidelegi. Käsitöönäitusigi on meil plaanis värkstuppa üles panna.?

Värkstoa ruumid andis linna moodustatud Sihtasutus Põltsamaa Lossi Arendus käsitööseltsile kasutada sümboolse tasu eest.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus