Põltsamaa linnavolikogu liikmed said märgid rinda.

Põltsamaa linnavolikogu esimees Toivo Kroon ütles, et rinnamärgid mõeldi peamiselt välja selleks, et volikogu liikmetel jääks mälestus nelja-aastasest osalemisest omavalitsustöös.

“Kindlasti hakkavad linnavolikogu liikmed märki kandes paremini silma avalikel üritustel nii kodupiirkonnas kui ka kaugemal, ” lausus ta.

“Märk on kindlasti kaunis meene. Et aga minul ja mitmel teiselgi volikogu liikmel erinevaid märke on, tuleb mõelda, kuidas ja missugustel üritustel neid kanda, ” arutles linnavolikogu Keskfraktsiooni liige Andres Vään. Linnavolikogu saadikud otsustasid kinnitada ka volikogu põhimääruses volikogu liikme rinnamärgi staatuse.

Toivo Kroon lausus, et 2009 aastal valitava linnavolikogu liikmed saavad märgid kätte juba esimesel istungil.

Põltsamaa linnavolikogu tellis oma liikmetele rinnamärgid osaühingust Roman Tavast, mis on tuntuim teenetemärke meisterdav ettevõte praeguses Eestis. Firma on saanud nime oma asutaja  Teise maailmasõja eelses Eestis tegutsenud nimeka kunstniku ja kullassepa Roman Tavasti järgi. Roman Tavasti arreteerisid nõukogude okupatsioonivõimud ja tapsid ta 1942. a Siberis.

Põltsamaa linnavolikogu on esimene omavalitus Jõgevamaal ja üks esimesi Eestis, mille liikmed on saanud oma rinnamärgi ja kinnitanud selle staatuse.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus