Põltsamaa linnavalitsus kolis uude hoonesse

Eile hommikul jätsid Põltsamaa linnaametnikud pidulikult senise Kesk tänaval asuva administratiivhoonega hüvasti.

?Omanik soovis Kesk tänava maja ise kasutama hakata. Ühtlasi oli 1936. aastal valminud hoone võrdlemisi vananenud ja kippus ka linnavalitusele kitsaks jääma. 2003. aastal otsustas Põltsamaa linnavolikogu, et linnavalitsus kolib Lossi tänaval asuvasse majja, mis eelnevalt nüüdisajastatakse. Ülemöödunud sajandil ehitatud maja, mida avalikkus tunneb apteegi ja pangamajana, on viimastel aastatel olnud Põltsamaa linna omanduses,? rääkis linnapea Jaan Aiaots

Kesk tänava maja võtmed andis linnapea üle selle omanikule Ülle Rebasele, kes on firma Põltsamaa Uus apteek juhataja. ?Vanasti olid selles majas kellassepp ja kullassepp. Kuuldavasti hakkab ka tänane omanik seda ettevõtluseks kasutama,? lausus Aiaots.

Tseremoonial kõneles kaheksakümnendate aastate lõpul Põltsamaa linnavalitsust juhtinud Aleksander Kossatkin, kes avaldas heameelt, et praegused linnajuhid ja ametnikud saavad endale paremad töötingimused. ?Tänast päeva võib Põltsamaa jaoks lugeda ajalooliseks,? ütles Riigikogu liige Margi Ein, kes oli Põltsamaa linnapea aastail 1996-2003. ?Usutavasti saab uus maja kiiresti omaseks ka linna elanikele,? märkis ta.

Uude hoonesse sisenesid Põltsamaa linnavalitsuse töötajad pidulikus rongkäigus, kus volikogu esimees Raul Kirsel kandis riigilippu, linnapea Jaan Aiaots linna lippu ja abilinnapea Tiit Kulu linnavalitsuse silti. Rongkäigu ees sammus Põltsamaa puhkpilliorkester eesosas dirigent Urmas Mägiga.

“Mulle uus hoone meeldib. Nüüd on linnavalitsus justkui oma koju kolinud. Ka sotsiaaltöötajatel on siin igati soodsad tingimused abivajajate, nõuküsijate teenindamiseks. Linnavolikogu sotsiaalkomisjon on uues linnavalitsuse majas esimese istungi juba ära pidanud,? jagas oma muljeid Põltsamaa linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees, linna aukodanik Endel Pajumägi.

Maja, milles Põltsamaa linnavalitsus tööd alustas, renoveeris vähempakkumise võitnud Tartu firma AS Evika.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus